Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaFilm “Pokazuj mi świat, tato” w OK “Andaluzja”

Film “Pokazuj mi świat, tato” w OK “Andaluzja”

Dodano: 23.02.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

“Pokazuj mi świat, tato” to najbardziej rozpoznawalny, doceniany i nagradzany film Marcina Strzeleckiego. Chętni będą mogli zobaczyć go w sali Ośrodka Kultury “Andaluzja” już w  najbliższy czwartek, 25 lutego o godzinie 18:00.

Ośrodek Kultury “Andaluzja” zaprasza 25 lutego o godzinie 18:00 na pokaz filmu dokumentalnego “Pokazuj mi świat, tato”, którego autorem jest Marcin Strzelecki. Widzowie będą mogli także uczestniczyć w prelekcji i spotkaniu z piekarskim filmowcem, a wydarzenie odbędzie się zgodnie z reżimem sanitarnym (obowiązuje limit 140 osób).

Marcin Strzelecki to piekarski pasjonat filmu realizujący materiały wideo przybliżające widzom wiele ważnych zagadnień istotnych społecznie. Wydarzenia charytatywne organizowane na terenie miasta, zbiórki na rzecz osób potrzebujących czy wychowywanie chorych dzieci uchwycone zostały w obiektywie jego kamery. Na temat ostatniego z zagadnień powstał wyjątkowy film pod tytułem “Pokazuj mi świat, tato”, którego premiera opisana została w tym artykule. Później został on także nagrodzony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, co opisane zostało w tekście Piekarski filmowiec z ważną nagrodą.

Dokument zrealizowany przez piekarskiego filmowca opowiada historię siedmiu mężczyzn (w tym pięciu ojców dzieci autystycznych i zespołem Aspergera, dziadka wnuka autystycznego oraz autora reportażu), którzy wylecieli do Walencji, aby spotkać się tam z hiszpańskimi ojcami, którzy wychowują dzieci z autyzmem i Aspergerem, a także dzielą się ze sobą doświadczeniami. Szczegóły dotyczące seansu znajdują się na plakacie.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter