Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoFolder – Czas inwestycji 2014 – 2021

Folder – Czas inwestycji 2014 – 2021

Dodano: 09.11.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Oddajemy w ręce mieszkańców Piekar Śląskich podsumowanie działań inwestycyjnych Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj i jej współpracowników. Już w najbliższych dniach dotrze do Państwo folder, pokazujący jak zmieniało się nasze miasto w latach 2014 – 2021. Zawiera on zestawienie najważniejszych inwestycji prowadzonych w ciągu dwóch kadencji samorządu.

Szanowni Państwo;

upłynęło niemal 7 lat odkąd wspólnie napisaliśmy Program Rozwoju Piekar Śląskich, uwzględniający najważniejsze potrzeby, oczekiwania, a czasami nawet marzenia mieszkańców. Od tamtej pory konsekwentnie, krok po kroku realizujemy przyjęte założenia. Co roku składam Radzie Miasta formalny Raport o Stanie Miasta, dziś podobne podsumowanie naszej pracy przedstawiam Państwu – mieszkańcom Piekar Śląskich.

Udało nam się rozwiązać największe społeczne problemy i zrealizować zadania, które wcześniej wydawały się niemożliwe. Wykupiliśmy 814 mieszkań po dawnej Arradzie, żeby zapewnić spokój i bezpieczeństwo mieszkańcom. Wyremontowaliśmy  85 budynków na Osiedlu Wieczorka, ale nie zapomnieliśmy także o innych dzielnicach i prace remontowe trwają w całym mieście.

Wybudowaliśmy nowy Szpital Miejski, kino, basen na terenie MOSIR-u, nowe mieszkania komunalne, wyremontowaliśmy przedszkola i szkoły, stworzyliśmy Centrum Organizacji Pozarządowych, odnowiliśmy Park w Kamieniu i zrealizowaliśmy dziesiątki mniejszych i większych inwestycji. Jest ich tak dużo, że wręcz nie sposób wymienić wszystkich.

Inwestujemy odważnie, w różne dziedziny miejskiego życia rozwijając nasze miasto. Efekty są widoczne, ale wciąż pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Nie oglądamy się wstecz, tylko planujemy kolejne działania i inwestycje, których cel jest prosty – chcemy, żeby mieszkańcom naszego miasta żyło się w Piekarach Śląskich po prostu dobrze.

Sprawozdanie, które trzymacie w ręku to podsumowanie największych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach. Zobaczcie jak w tak krótkim czasie zmieniło się nasze miasto. Cieszymy się ze wszystkiego co wspólnie zrobiliśmy, ale myślami jesteśmy już przy kolejnych zadaniach. Oczywiście nie bylibyśmy w stanie osiągnąć tak wiele bez naszej drużyny czyli pracowników urzędu oraz miejskich instytucji. Dziękujemy Wam za wsparcie i wspólne działanie na rzecz miasta i mieszkańców.

Właśnie rozpoczęliśmy procedurę budowy basenu krytego i nowej hali sportowej. Do konkursu architektonicznego zgłosiło się kilkadziesiąt pracowni architektonicznych – wspólnie wybierzemy najlepszą koncepcję. Budowa tego kompleksu sportowego to w tej chwili największe wyzwanie przed jakim stoimy, ale wierzę, że wspólnie damy radę.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

Sława Umińska-Duraj
Prezydent Miasta Piekary Śląskie

Poniżej prezentujemy folder Czas inwestycji 2014 – 2021 w wersji elektronicznej

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter