Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoFolder – Czas inwestycji 2018 – 2024

Folder – Czas inwestycji 2018 – 2024

Dodano: 26.03.2024 Autor: Wojciech Maćkowski

Oddajemy w ręce mieszkańców Piekar Śląskich sprawozdanie z dobiegającej końca kadencji samorządu 2018-2024 w zakresie działań inwestycyjnych Prezydent Sławy Umińskiej-Kajdan i jej współpracowników. Już w najbliższych dniach dotrze do Państwa folder, pokazujący jak zmieniało się nasze miasto w tych latach. Zawiera on zestawienie najważniejszych inwestycji prowadzonych w obecnej kadencji samorządu.

Szanowni Państwo;

w 2014 r. umówiłam się z mieszkańcami Piekar Śląskich na realizację konkretnego programu i zadań. Większość udało się zrealizować. Każdy widzi, jak bardzo zmieniło się miasto przez ostatnie lata, jak wielką metamorfozę przeszło. Rozmowy z mieszkańcami pozytywnie nastrajają mnie do dalszych działań. Tak jak powiedziałam kilka lat temu: razem zmieniamy Piekary Śląskie i razem zmieniamy je w miasto nowoczesne, funkcjonalne i przyjazne dla piekarzan.

Zdarzają się głosy krytyki, ale to bardzo dobrze, bo samorządowiec stale musi się wsłuchiwać w sygnały od mieszkańców, nie może żyć w zamkniętym i odizolowanym świecie. Każdego dnia spotykam się z Wami podczas imprez miejskich, biegania czy po prostu w czasie zakupów. Zawsze wysłuchuję uwag i wyciągam z nich wnioski. Za mną i moją drużyną stoją dokonania minionych 9 lat. Każdy może porównać nasze obietnice i to, co zrobiliśmy.

W kadencji 2018-2024 wykonaliśmy kolejny krok ku przeobrażeniu miasta. Zmieniło się niemal wszystko. Miasto stało się bardziej przyjazne mieszkańcom, jest ukierunkowane na potrzeby wszystkich grup i kategorii wiekowych. Nowy szpital miejski, kino, zrewitalizowane parki miejskie, nowoczesna infrastruktura sportowa, sieć ścieżek rowerowych, remontowane gruntownie placówki oświatowe, największa inwestycja w kraju przyłączenie do centralnego ogrzewania i termomodernizacja 100 budynków na os. Wieczorka plus kilkudziesięciu w innych częściach miasta, budowa dróg: ul. Zielonej, Inwestycyjnej, Ceramiki, Brynickiej, łącznika Powstańców Warszawskich z Bytomską, dróg w rejonie Józefki, przebudowa skrzyżowania DW 911 z Podmiejską i Miarki to tylko największe inwestycje. Bogata oferta sportowa, kulturalna, społeczna. Każdy, od malucha po seniora, znajdzie coś dla siebie.

Przedstawiam Państwu uproszczone, syntetyczne sprawozdania z mijającej kadencji, bowiem jak się domyślacie, nie sposób pokazać wszystkich dokonań w tak krótkiej formie.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

Sława Umińska-Kajdan
Prezydent Miasta Piekary Śląskie

Poniżej prezentujemy folder Czas inwestycji. Podsumowanie kadencji 2018 – 2024 w wersji elektronicznej

Udostępnij artykuł