Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoGimnazjaliści spieszą z pomocą

Gimnazjaliści spieszą z pomocą

Dodano: 02.06.2016 Autor: Redaktor

W ostatnich latach pomocą piekarskiego gimnazjum
zostali objęci: 5-letni Paweł, 3-letni Szymon i 7-letni Robert. Dzięki
tej idei chłopcy mieli zapewnione leki oraz rehabilitację. Uczniowie
mają nadzieję powtórzyć ten sukces i zebrać pieniądze niezbędne do
zakupu urządzeń dla Mateusza.

We wtorek, 7 czerwca, w Miejskim Domu Kultury (ul. Bytomska 73) odbędzie się V edycja koncertu charytatywnego „MG2 śpieszy z pomocą” pod patronatem prezydenta miasta Sławy Umińskiej-Duraj. Organizowana przez Miejskim Gimnazjum nr 2 impreza rozpocznie się o godz. 17.

Podczas koncertu stowarzyszenie Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum przeprowadzi zbiórkę na leczenie małego Mateusza. Chłopiec urodził się 19 czerwca 2007. Kiedy skończył 5 miesięcy rodziców zaniepokoiła niska aktywność rączek i nóżek. Diagnoza była brutalna -SMA WERDNIGA-HOFFMANNA, czyli rdzeniowy zanik mięśni, jedna z najcięższych genetycznych chorób. Po szoku i niedowierzaniu, że to właśnie ich dziecko, rodzice rozpoczęli walkę z chorobą synka.

Mateusz może w przyszłości przestać sam oddychać, dlatego trwa walka z czasem. Rodzina zbiera fundusze na niezbędny sprzęt – respirator, pulsoksymetr, tlen. Wszystkie te urządzenia są niezwykle drogie, stąd pomysł na charytatywny koncert, który wesprze rodzinę w walce o życie i zdrowie Mateusza.

W programie koncertu przewidzianych jest wiele atrakcji. Jedną z nich będą występy taneczne i możliwość obejrzenia zarówno tańca współczesnego, jak i klasycznego. Publiczność powita zespół „Mami”, następnie wystąpią między innymi: Jessika Gnela, grupa taneczna „KLU” oraz „Małe Morfeo, średnie Morfeo, Morfeo”. Rozrywkę zapewni także występ szkolnego kabaretu i występy wokalno-muzyczne. Zespół „Puzon Power” zagwarantuje publiczności niezwykłą zabawę przy pomocy instrumentów klawiszowych. Zaprezentują się także młodzi artyści – Julia Kanclerz,  Piotr Koprowski oraz Wiktoria Bajer. Natomiast Katarzyna Bebiołka, znana z tworzenia wielu akcji wolontariuszka, instruktor tańca oraz nauczyciel MG nr 2, zaprezentuje tzw. solówkę.

Kolejna edycja koncertu charytatywnego, podczas którego młodzież zbiera
pieniądze na rzecz chorych dzieci już wkrótce. Miejskie Gimnazjum nr 2
tym razem walczy o Mateusza – ucznia Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9. Chłopiec
od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pliki do pobrania