Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoHillwood – bliżej zakończenia inwestycji

Hillwood – bliżej zakończenia inwestycji

Dodano: 21.09.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

Prace przy budowie centrum logistycznego Hillwood posuwają się w ekspresowym tempie, wszystko wskazuje na to, że inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. To nie tylko dochody dla miasta, ale również nowe miejsca pracy dla mieszkańców Piekar Śląskich.

Centrum magazynowe klasy A – Hillwood Piekary Śląskie zlokalizowane będzie przy Obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911), prowadzącej do oddalonej o zaledwie 1,5 km autostrady A1. W niewielkiej odległości od parku logistycznego, znajduje się także wjazd na Drogową Trasę Średnicową (12 km) oraz wjazd na prowadzącą z zachodu na wschód autostradę A4 (17,5 km). Teren o powierzchni niemal 10 hektarów sprzedany został za kwotę ponad 10 milionów złotych. Co warto wiedzieć na temat powstającej obecnie inwestycji? Park w Piekarach Śląskich to hala wysokiego składowania o wysokości 10 m i powierzchni 42 000 m², w której oprócz magazynowania można prowadzić lekką produkcję. Budynek oświetlany energooszczędnym oświetleniem LED będzie posiadał najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. Na terenie inwestycji znajdzie się duży i wygodny parking. Dodatkowym atutem dla pracowników są zlokalizowane w pobliżu centrum logistycznego przystanki komunikacji publicznej. Inwestorem i deweloperem, który zdecydował się na przeprowadzenie inwestycji w naszym mieście jest Hillwood Polska sp. z o.o., zaś generalnym wykonawcą prac – firma Kome.

– Z końcem stycznia 2020 roku, z KWK Piekary wydobyto ostatnią tonę węgla. W ten symboliczny sposób zakończyła się 65-letnia historia kopalni w naszym mieście. Miasto już wcześniej przygotowywało się do stopniowego wygaszania wydobycia, jednocześnie szukając nowych dróg aktywizacji gospodarczej. Miasto dysponuje szeroką ofertą terenów inwestycyjnych i zespołem gwarantującym kompleksowe wsparcie inwestycyjne. Jednym z przykładów tworzenia nowej sfery gospodarczej jest centrum magazynowe Hillwood Piekary Śląskie w rejonie ulic pod Lipami i DW 911. Teren o powierzchni niemal 10 hektarów sprzedany został za kwotę ponad 10 milionów złotych – mówi Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Hillwood Piekary Śląskie to centrum magazynowe klasy A, które ma zostać oddane do użytku – wedle zapowiedzi – w ostatnim kwartale 2020 roku.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter