Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportII Nocny Półmaraton i II Nocna Dycha w Piekarach Śląskich

II Nocny Półmaraton i II Nocna Dycha w Piekarach Śląskich

Dodano: 04.07.2018 Autor: Szymon Krawiec

14 lipca w naszym mieście po raz drugi zorganizowany zostanie Nocny Półmaraton oraz bieg towarzyszący – Nocna Dycha. Swoich sił spróbować będzie można także w rywalizacji Nordic Walking. Ostatnie wolne pakiety startowe będzie można nabyć w dniu biegu.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja piekarskiego Nocnego Półmaratonu i Nocnej Dychy okazały się strzałem w dziesiątkę. Zawodnicy wystartowali w błysku fleszy. Ich zmagania na trasie śledziły obiektywy kamer i aparatów. Mieszkańcy Piekar Śląskich zadbali o fantastyczny doping, co zaobserwować można na filmie podsumowującym imprezę, do którego odnośnik zamieszczamy poniżej:

Liczymy na to, że w tym roku impreza przyciągnie jeszcze więcej biegaczy oraz widzów!

Tegoroczna edycja biegowych zmagań odbędzie się w sobotę, 14 lipca. Start i meta biegu, tak jak w roku ubiegłym, zlokalizowane będą na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, a sama trasa prowadzić będzie ulicami naszego miasta (mapa oraz szczegółowy przebieg poniżej).

Zgłoszenia internetowe dobiegły końca, natomiast zostało jeszcze ostatnich 70 pakietów startowych: 35 w II Nocnym Półmaratonie oraz 35 w II Nocnej Dysze. Pakiety te do kupienia będą w dniu biegu od godz. 12:00 do 18:00 w Biurze Zawodów.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony wydarzenia na facebook’u:

https://www.facebook.com/events/153653875258956/

Głównym celem imprezy jest upowszechnienie zawodów biegowych jako wszechstronnej formy ruchu oraz propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Piekar Śląskich, a także całej aglomeracji śląskiej.

PROGRAM IMPREZY:

Sobota – 14 lipca

12:00 – Otwarcie biura zawodów – rozpoczęcie wydawania pakietów startowych
20:00 – Zamknięcie biura zawodów
20:00 – Oficjalne otwarcie zawodów biegu nocnego
20:30 – Odprawa techniczna oraz weryfikacja zawodników(płyta stadionu)
20:45 – Oficjalna rozgrzewka przed zawodami
21:00 – Start na dystansie 21,095km (atest PZLA)
21:15 – Start na dystansie 10km
21:20 – Start zawodników Nordic Walking
21:50 – Przewidywany pierwszy uczestnik na mecie
23:00 – Dekoracja zwycięzców biegów
00:00 – Losowanie nagród
1:00 – Zakończenie zawodów

PRZEBIEG TRASY:

 

II Nocny Półmaraton – długość trasy wynosi 21 km 097 metrów:

START – Płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3, ul. Maczka do ul. Jana Pawła II, skręt w lewo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do ul. Józefskiej, skręt w lewo w ul. Józefską, ul. Józefską do ul. Tarnogórskiej, skręt w lewo w ul. Tarnogórską, ul. Tarnogórską do ul. Bytomskiej, ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do Obwodnicy – punkt zwrotny, ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Bytomską, skręt w prawo w ul. Bytomską, ul. Bytomską do punktu zwrotnego wyznaczonego przed skrzyżowaniem z ul. Konstytucji 3-go Maja, ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Józefską, skręt w lewo w ul. Józefską, ul. Józefską do ul. Tarnogórskiej, skręt w lewo w ul. Tarnogórską, ul. Tarnogórską do ul. Bytomskiej, ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do Obwodnicy – punkt zwrotny, ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Bytomską, skręt w prawo w ul. Bytomską, ul. Bytomską do punktu zwrotnego wyznaczonego przed skrzyżowaniem z ul. Konstytucji 3-go Maja, ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Maczka, skręt w lewo w ul. Maczka, ul. Maczka do ul. Olimpijskiej – META – płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3.

II “Nocna Dycha”: – długość trasy wynosi około 10 km 500 metrów:

START – Płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3, ul. Maczka do ul. Jana Pawła II, skręt w lewo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do ul. Józefskiej, skręt w lewo w ul. Józefską, ul. Józefską do ul. Tarnogórskiej, skręt w lewo w ul. Tarnogórską, ul. Tarnogórską do ul. Bytomskiej, ul. Bytomską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, skręt w prawo w ul. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II do Obwodnicy – punkt zwrotny, ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Maczka, skręt w lewo w ul. Maczka, ul. Maczka do ul. Olimpijskiej – META – płyta główna Stadion MOSiR – ul. Olimpijska 3.

W dniu imprezy biuro zawodów będzie mieściło się na terenie MOSiRu przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich. Toalety oraz przebieralnie będą usytuowane w pobliżu startu i mety. Szczegółowy regulamin imprezy znaleźć można w załączniku poniżej.

 

W dniu imprezy, 14 lipca przygotowano również bieg dla dzieci, który rozpocznie się o godz. 19:00. Więcej szczegółów: TUTAJ.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter