Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoII poziom ostrzegania dot. poziomu substancji w powietrzu

II poziom ostrzegania dot. poziomu substancji w powietrzu

Dodano: 05.02.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, iż od 5 do 6 lutego na terenie województwa śląskiego wystąpi II poziom ostrzegania – informacyjny, ostrzegawczy i operacyjny.

Zgodnie z planem działań krótkoterminowych, stanowiącym część „Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego mającego na celu osiągnięcie poziomów dopuszczalnych substancji w powietrzu oraz pułapu stężenia ekspozycji”, wystąpienie II poziomu ostrzegania związane jest z odnotowaniem wartości dobowej 150 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Wystąpienie tego przekroczenia spowodowane jest zwiększoną niską emisją (emisja z palenisk domowych) oraz emisją liniową (uciążliwe natężenie ruchu pojazdów).

Osoby starsze, kobiety w ciąży, małe dzieci oraz osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób serca i układu oddechowego powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Z kolei pozostali mieszkańcy naszego województwa powinni ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu.

Informujemy, że stan jakości powietrza w naszym mieście można śledzić na stronie www.piekary.pl w zakładce Informacja o jakości powietrza.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pliki do pobrania