Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaInteraktywna mata w bibliotece

Interaktywna mata w bibliotece

Dodano: 22.07.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Goście Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka mają do dyspozycji nowy element służący kreatywnemu spędzaniu czasu. Interaktywna mata do edukacji i rehabilitacji służy nie tylko dzieciom, ale także młodzieży, a nawet osobom dorosłym. Można poznać ją bliżej podczas “Czwartków z nowymi technologiami”.

Najmłodsi użytkownicy przekonali się o zaletach urządzenia podczas zajęć z cyklu “Czwartki z nowymi technologiami”, które organizowane są w godzinach 16.00-18.00 w budynku Biblioteki Centralnej przy ulicy Kalwaryjskiej 62D. W ich trakcie zapoznają się z takimi urządzeniami jak okulary VR Oculus Rift czy długopisy 3D. Dywan cieszył się niemałym zainteresowaniem:

Magiczny dywan, bo tak niektórzy nazywają urządzenie, może być używany jako pomoc dydaktyczna do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Wyposażony jest w zestaw treści multimedialnych przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Sprawdza się także w procesie rehabilitacji dzieci i dorosłych. Zawiera czujnik ruchu, projektor i komputer. Nie wymaga dołączania jakichkolwiek urządzeń zewnętrznych i obsługiwany jest wyłącznie za pomocą pilota zdalnego sterowania oraz ruchu.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter