Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoInwestycje w strefie ekonomicznej

Inwestycje w strefie ekonomicznej

Dodano: 13.02.2020 Autor: Monika Pacukiewicz

Jest już podpisane pozwolenie na budowę wydane dla Kome Polska sp. z o.o.

Na terenie, który spółka kupiła od gminy już wcześniej mają stanąć hale produkcyjno-magazynowe, także wartownia i pompownia. Budynki oczywiście powstają razem z infrastrukturą techniczną.
Jak wyjaśnia Joanna Bańkowska, naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej wydanie tej decyzji nie należało do najłatwiejszych i wymagało szeregu dokumentów, w tym decyzji środowiskowej. Przyniesie miastu wymierne korzyści – przez to działka ma być zabudowana w sposób praktycznie maksymalny, dochody z podatku od nieruchomości będą znaczne.
Działka, na której Kome Polska będzie stawiać halę, znajduje się na terenie między ulicami Pod Lipami a Inwestycyjną (w pobliżu drogi 911) i jest częścią strefy ekonomicznej.
Na terenie należącym do spółki Kome mają jeszcze w tym roku pojawić się zakłady produkcyjne i co za tym idzie – miejsca pracy.

Zabudowa terenu położonego pomiędzy ulicą Pod Lipami a ulicą Inwestycyjną spowoduje, że teren, który w planie zagospodarowania przestrzennego był przewidziany pod zabudowę, w rzeczywistości zostanie zabudowany, co przyczyni się m.in. do zwiększenia wpływów z tytułu podatku od nieruchomości oraz uruchomienia nowych miejsc pracy – informuje Joanna Bańkowska, naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej. – Wprawdzie wciąż trwają rozmowy co do przyszłego kształtu i profilu przyszłego pracodawcy, jednak już wiadomo, że powierzchniowo obiekt będzie bez wątpienia przygotowany zarówno na prowadzenie działalności produkcyjnej, jak i magazynowej. Będzie to największa inwestycja, choć nie jedyna, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która rozpoczyna się w tym roku. Teren ma powierzchnię prawie 10 hektarów i w całości jest przedmiotem pozwolenia na budowę. Teraz czas na kolejne firmy, które nabyły tereny leżące na terenie strefy, by z powodzeniem przeprowadziły proces inwestycyjny i uzyskały stosowne pozwolenia, na budowę. Tym, którzy przygotowują się do udziału w kolejnych, przetargach życzymy powodzenia w realizacji planów.

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter