Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaIX edycja konkursu Gryfny Godki

IX edycja konkursu Gryfny Godki

Dodano: 04.03.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

Piekarskie Koło Związku Górnośląskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Piekarach Śląskich zapraszają wszystkich miłośników gwary śląskiej do udziału w IX Konkursie Gryfny Godki. Przesłuchania odbędą się 5 maja, zaś termin zgłoszeń to 23 kwietnia br.

Podobnie jak w latach poprzednich konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków, uczniów wszystkich typów szkół i osób dorosłych. Ma on na celu między innymi rozbudzenie zainteresowania historią Górnego Śląska, tradycjami i obrzędami, pielęgnowanie mowy śląskiej, przygotowanie do wystąpień publicznych oraz integrację międzypokoleniową. Konkurs jest dwuetapowy. Zgłoszenia mailowe i telefoniczne przyjmowane są do 23 kwietnia.

Każdy uczestnik wygłasza monolog lub recytuje wiersz wyłącznie w mowie śląskiej. Jego czas nie może przekroczyć 6 minut. Przesłuchania odbędą się 5 maja w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Piekarach Śląskich ul. Bytomska 159. Natomiast ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, nagród i dyplomów odbędzie się 14 maja o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich ul. Bytomska 73, w czasie Święta Śląskiej Godki.

W czasie koncertu finałowego wystąpią laureaci konkursu oraz zaproszeni goście.

Więcej informacji w Regulaminie zamieszczonym poniżej.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter