Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoJubilaci z Piekar Śląskich obchodzili Diamentowe i Żelazne Gody

Jubilaci z Piekar Śląskich obchodzili Diamentowe i Żelazne Gody

Dodano: 05.02.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Dziś, 5 lutego, w Urzędzie Stanu Cywilnego sześć par świętowało rocznice pożycia małżeńskiego. Pamiątkowe dyplomy i kwiaty wręczyli jubilatom Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj oraz Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski.

Jubileusz małżeństwa jest niezwykłym wydarzeniem nie tylko dla samych par, ale również dla ich bliskich. To wiele lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Właśnie dziś, sześć par z Piekar Śląskich zostało nagrodzonych za swoją wytrwałość oraz świadectwo wzajemnej miłości i cierpliwości.

Uroczystość uhonorowania par małżeńskich odbyła się w piekarskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Pamiątkowe dyplomy za długoletnie pożycie małżeńskie oraz bukiety kwiatów wręczyli Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Wesołowskim.

Tego dnia jubileusz 60-lecia małżeństwa obchodzili: Daniela i Zygmunt Harupa, Irena i Władysław Kurowscy, Krystyna i Zygmunt Hanak, Hildegarda i Jan Flak oraz Weronika i Jan Fojcik. Z kolei 65-lecie pożycia małżeńskiego świętowali Krystyna i Ryszard Kapica.

Po oficjalnej części uroczystości, jubilaci razem z Prezydent Sławą Umińską-Duraj, Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Wesołowskim  i Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Markiem Markefką udali się do sąsiedniej sali, gdzie ta podniosła i radosna chwila uczczona została symboliczną lampką szampana i słodkim poczęstunkiem.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter