Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoJubilaci z Piekar Śląskich obchodzili Złote, Diamentowe oraz Żelazne Gody

Jubilaci z Piekar Śląskich obchodzili Złote, Diamentowe oraz Żelazne Gody

Dodano: 19.03.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Aż 15 par z Piekar Śląskich świętowało rocznicę 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli tak zwane Złote Gody. Wśród jubilatów są również 2 pary obchodzące Diamentowe Gody, czyli rocznicę 60-lecia wspólnego pożycia oraz 2 pary świętujące Żelazne Gody –  65-lecie małżeństwa.

Uroczystość uhonorowania par małżeńskich odbyła się w dwóch turach, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Piekarach Śląskich. Po złożeniu wszystkim gratulacji i serdecznych życzeń, w imieniu Prezydenta RP, Medale Róży oraz pamiątkowe dyplomy i kwiaty wręczyła jubilatom Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Wesołowskim.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa, czyli Złote Gody świętowali: Agnieszka i Franciszek Hanzel, Teresa i Józef Antczak, Lucyna i Jacek Janczur, Irena i Józef Cofała, Stefania i Eugeniusz Kampe, Barbara i Kazimierz Leszczyńscy, Krystyna i Eugeniusz Połedniok, Marianna i Alojzy Bryś, Stefania i Antoni Pietraszek, Małgorzata i Henryk Stalmasky, Irena i Ryszard Żejmo.

Diamentowe Gody – 60-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili: Renata i Robert Kaczmarczyk oraz Aniela i Herbert Lepszy.

Ruta i Edmund Jerchel oraz Emilia i Stanisław Sura świętowali natomiast Żelazne Gody, czyli jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego.

Jubilaci wraz z Prezydent Miasta Sławą Umińską-Duraj, Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Wesołowskim i kierownik piekarskiego USC Anitą Rabsztyn, po oficjalnej części uroczystości, udali się na wzniesienie toastu i słodki poczęstunek.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter