Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoJubileusz 20-lecia Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich

Jubileusz 20-lecia Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich

Dodano: 12.05.2022 Autor: Karolina Wieczorek

W Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia istnienia Powiatowego Urzędu Pracy. W uroczystej Gali Jubileuszowej wzięli udział między innymi Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie oraz radni Rady Miasta. Gospodarzem wydarzenia był Marek Węgrzynowicz – Dyrektor PUP w Piekarach Śląskich. Wśród zaproszonych gości pojawiła się Krystyna Wyciślok – wieloletnia była Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich.

Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich został utworzony w oparciu o uchwałę Rady Miasta Piekary Śląskie nr XXXI/279/01 z dnia 28.06.2001 i z mocy prawa z tym dniem wszedł w skład powiatowej administracji jako jednostka organizacyjna miasta Piekary Śląskie. Jednak oficjalną działalność i kompleksową obsługę klientów rozpoczął 2 stycznia 2002 roku.

W tym roku PUP w Piekarach Śląskich obchodzi 20. rocznicę istnienia. Z tej okazji zorganizowano uroczystą Galę Jubileuszową, która stała się doskonałą szansą do wspomnienia minionych lat działalności Urzędu Pracy. Galę rozpoczęło powitanie i przemowa Marka Węgrzynowicza – Dyrektora Urzędu Pracy. Została również wyświetlona prezentacja przedstawiająca ostatnie lata pracy instytucji, powzięte i zrealizowane plany oraz inicjatywy.  W dalszej kolejności odbyła się część artystyczna, a na scenie zagrała Orkiestra Dęta „Piekary – Julian”.

Następnie, w imieniu Sławy Umińskiej – Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie głos zabrał Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta, który przekazał gratulacje i wyrazy uznania za zaangażowanie i działalność urzędu na rzecz osób poszukujących pracy, pracodawców oraz przedsiębiorców na rynku pracy w Piekarach Śląskich.

Jubileusz 20-lecia stał się okazją do przekazania słów podziękowań w kierunku osób, instytucji i przedsiębiorstw kooperujących z Powiatowym Urzędem Pracy. Wyróżnienia zostały przyznane w IV kategoriach:

  1. Podziękowania dla osób i instytucji, z którymi Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich współpracuje na co dzień
  2. Podziękowania za wieloletnią współpracę na lokalnym rynku pracy oraz wsparcie w organizacji różnych przedsięwzięć oraz za pomoc w organizacji Jubileuszu XX-lecia Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich
  3. Podziękowania za wieloletnią współpracę na lokalnym rynku pracy, tworzenie nowych miejsc dla osób bezrobotnych z wykorzystaniem wsparcia finansowego oferowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich oraz kształcenie ustawiczne zatrudnionych pracowników współfinansowane ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego
  4. Podziękowania dla długoletnich pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich

Sława Umińska – Duraj – Prezydent Miasta, Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta oraz Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta otrzymali statuetki wykonane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz listy gratulacyjne z podziękowaniem w I kategorii.

Na Gali Jubileuszu 20-lecia Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich pojawili się zaproszeni goście, a wśród nich: Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Miasta, Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie, radni Rady Miasta Piekary Śląskie, dr hab. Aleksandra Wentkowska Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach, Grzegorz Sikorski Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Dyrektorzy i Przedstawiciele Urzędów Pracy z Będzina, Bytomia, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Sosnowca, Raciborza, Jastrzębia Zdrój i Zawiercia, Piotr Trząski – Wojewódzki Komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Katowicach, Beata Degórska – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Piekarach Śląskich, bryg. mgr inż. Tomasz Dziechciarz – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich, kom. Mateusz Gilge – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, dyrektorzy szkół oraz domów kultury.

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter