Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoKolejna “M-ka” w Piekarach Śląskich

Kolejna “M-ka” w Piekarach Śląskich

Dodano: 03.08.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

W Piekarach Śląskich od 30 lipca pojawiła się kolejna “M-ka” – czyli M11, co prawda przejeżdża tylko przez Dąbrówkę Wielką, ale pozwoli na lepsze skomunikowania naszego miasta z aglomeracją. Na terenie naszego miasta obsługuje ona przystanek Dąbrówka Wielka Skrzyżowanie.

Linia metropolitalna M11 kursuje na trasie Katowice Sądowa – Siemianowice Śląskie – Piekary Ślaskie (Dąbrówka Wielka) – Wojkowice Park – Dobieszowice Skrzyżowanie – Pyrzowice Port Lotniczy – Siedliska Cargo.

M11 będzie stanowiła szybkie, regularne połączenie Ożarowic, Bobrownik i Wojkowic z Piekarami Śląskimi, Siemianowicami Śląskimi i Katowicami, jednocześnie zapewniając połączenie z Portem Lotniczym w Pyrzowicach.

W godzinach zmian pracowniczych zapewni również dojazd do terminala Cargo katowickiego lotniska. Ponadto będzie kursowała we wszystkie dni tygodnia, w dni robocze z częstotliwością co 60 minut, zaś w dni wolne co 120 minut.

Rozkład linii M11

Od lutego 2022 w Piekarach funkcjonuje Metrolinia M28 zapewnia ona mieszkańcom Piekar Śląskich bezpośrednie połączenie z Siemianowicami Śląskimi i Katowicami – wyjechała na trasę po śladzie linii 860. M28  jeździć przez siedem dni w tygodniu co pół godziny, a w dni wolne – co godzinę.

Nadal czekamy na uruchomienie wszystkich zaplanowanych “M-ek” co powinno nastąpić do końca tego roku. Docelowo wszystkich linii metropolitalnych ma być 32.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter