Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoKolejne spotkanie Rady Seniorów

Kolejne spotkanie Rady Seniorów

Dodano: 11.10.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Piekarska Rada Seniorów, której zadaniem jest m.in. aktywizowanie osób starszych i proponowanie korzystnych dla nich inicjatyw, aktywnie działa na terenie naszego miasta. W poniedziałek, 8 października, w Centrum Usług Społecznych radni podsumowali półmetek swojej działalności.

Rada Seniorów to przedstawiciele mieszkańców, organizacji i podmiotów działających na rzecz osób starszych. Dziś, piekarscy radni w obecnym składzie są na półmetku swojej kadencji, dlatego sesja ta poświęcona była podsumowaniu działań radnych i planach na najbliższe miesiące. Na spotkanie zaproszona została Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, która opowiedziała także o planowanych zmianach oraz inwestycjach, które dodatkowo zachęcą seniorów do aktywności.

Dotychczasowe działania piekarskiej Rady Seniorów podsumowała przewodnicząca Halina Obrębska-Hibner. W ostatnich miesiącach piekarscy radni podjęli wiele działań, których celem jest poprawa sytuacji osób starszych w naszym mieście. Piekarscy radni nawiązali współpracę z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej włączając się w ogólnopolską kampanię “Senior Znaczy Szacunek”, a także program “Ogólnopolska Karta Seniora”, czy miejską akcję edukacyjną “Bezpieczny odblask”. Radni wspierają inicjatywy skierowane dla seniorów – bezpłatne badania czy szczepienia dla mieszkańców w wieku 65+, jak również współpracują z miejskimi służbami mundurowymi, jak również z instytucjami kulturalnymi i sportowymi. Oprócz aktywnego udziału w licznych szkoleniach dotyczących aktywizacji osób starszych, integracji społecznej, radni biorą udział w spotkaniach dotyczących pozyskiwania środków finansowych na skuteczną działalność rad seniorów, Forach Rad Seniorów Województwa Śląskiego czy Seminarium Ogólnopolskiego Porozumienia o współpracy Rad Seniorów.

 

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter