Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoKolejne sukcesy uczniów Akademickiego Zespołu Szkół

Kolejne sukcesy uczniów Akademickiego Zespołu Szkół

Dodano: 14.03.2019 Autor: Martyna Grieger

Ogromna wiedza oraz wyjątkowe zdolności. To właśnie te cechy charakteryzują uczniów piekarskiego AZS-u, którzy po raz kolejny odnieśli fantastyczne sukcesy naukowe i stali się dumą swojej szkoły.

Konkursy przedmiotowe od lat cieszą się niezwykłym prestiżem wśród środowisk szkolnych. Szczegółowo sprawdzają one umiejętności oraz wiedzę olimpijczyków, ale przede wszystkim wiążą się z mnóstwem przywilejów, jakie otrzymać może zwycięzca. Przekonać mógł się o tym Wojciech Nadybał, uczeń klasy 3a gimnazjum Akademickiego Zespołu Szkół, który w ostatnim czasie został laureatem konkursu kuratoryjnego z geografii. Zdobyty tytuł laureata otworzył mu drogę do każdej, wybranej przez siebie, szkoły ponadgimnazjalnej, a także zwolnił go z obowiązku zdawania egzaminu końcowego z przedmiotów przyrodniczych (gwarantując maksymalną liczbę punktów z tego egzaminu).

Prócz fantastycznego sukcesu z dziedziny geografii, młodzież AZS-u może się też poszczycić osiągnięciami matematycznymi. Od dłuższego czasu piekarscy uczniowie doskonalili swe umiejętności w rozwiązywaniu łamigłówek logicznych, a w tym roku postanowili oni wystartować w III Memoriale Urszuli Marciniak – otwartych zawodach w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowanych przez Fundację Matematyków Wrocławskich. W zeszły wtorek (5 marca) odbyły się eliminacje szkolne, które dla trójki uczniów – Alicji Borgul, Dominiki Małek i Fabiana Musika (kl. 3a gimnazjum) – okazały się sporym sukcesem. Zakwalifikowali się oni bowiem do finału Memoriału, który odbędzie się już 24 marca we Wrocławiu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych szczeblach rywalizacji!

Dodatkowo, już dziś zapraszamy wszystkich uczniów lubiących “główkować” do udziału w X Piekarskich Łamigłówkach Matematycznych organizowanych przez Akademicki Zespół Szkół. Odbędą się one 17 maja. Więcej szczegółów na temat wydarzenia ukaże się wkrótce.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter