Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportKolejny złoty medal piekarskiej sztangistki

Kolejny złoty medal piekarskiej sztangistki

Dodano: 13.06.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Zawodniczka GKS Transbed “Andaluzja” Jolanta Wiór w miniony weekend zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski Młodzieży do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. To kolejny dowód, że w Piekarach Śląskich kryje się wielu utalentowanych sportowców.

Jolanta Wiór, reprezentująca GKS Transbed “Andaluzja”, podopieczna trenera Jacka Mazura, wywalczyła złoty medal w podnoszeniu ciężarów podczas Mistrzostw Polski Młodzieży do lat 23, które odbyły się 9 i 10 czerwca w Ciechanowie. Wygraną zawodniczki, startującej w kategorii wagowej 75kg, zapewniło wyrwanie sztangi o ciężarze 85 kg i podrzucenie 100 kg, co dało 185kg w dwuboju. To kolejny sukces sztangistki reprezentującej Piekary Śląskie na sportowych arenach. Na drugim miejscu, tuż za Jolantą Wiór uplasowała się zawodniczka CWZS Zawisza Bydgoszcz Eliza Wciślak z wynikiem w dwuboju 170 kg. Na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Zielińska, która osiągnęła 167 kg w dwuboju. Piekarska sztangistka w klasyfikacji open wg punktów sinclaira zajęła trzecią pozycję.

Już wkrótce, od 29 czerwca do 1 lipca, do Piekar Śląskich zawitają sztangiści z całej Polski, by zmierzyć się podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich – Podnoszeniu Ciężarów, które odbędą się w hali MOSiR “Olimpia” przy ul. Ziętka 60.

– Intensywne przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwają już od kilku miesięcy. Jako współorganizatorzy: GKS “Andaluzja, władze miasta z Prezydent Miasta Sławą Umińską-Duraj na czele, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, Śląska Federacja Sportu oraz Śląski Związek Podnoszenia Ciężarów, staramy się, aby blisko 200 zawodniczek i zawodników, trenerzy i osoby towarzyszące z całej Polski, którzy przybędą na olimpiadę, dobrze czuli się podczas pobytu w naszym województwie, jak i w samych Piekarach Śląskich – informuje działacz sportowy i Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu piekarskiej rady miasta Łukasz Ściebiorowski.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich – Podnoszeniu Ciężarów to niezwykłe wydarzenie zarówno dla piekarskich sztangistów, jak i zawodników, którzy po raz pierwszy zmierzą się w finałowych rozgrywkach właśnie w Piekarach Śląskich.

– Zapraszam już teraz wszystkich kibiców i sympatyków sportu do dopingowania młodzieży, która wystartuje w Piekarach Śląskich podczas OOM. Finał zawodów odbędzie się w naszym mieście, to dla nas duże wyróżnienie. Miło będzie nam gościć koleżanki i kolegów sztangistów z całej Polski. Wielokrotnie startowałam na imprezie tej rangi i wiem, jak ważne dla młodego sportowca są takie zawody. Być może wydarzenie to zainteresuje osoby, które jeszcze nigdy nie miały okazji zobaczyć zawodów w podnoszeniu ciężarów. Już wkrótce będzie ku temu okazja – mówi Jolanta Wiór.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków podnoszenia ciężarów do dopingowania zawodników!

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter