Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoKomisja będzie debatować o dacie nadania praw miejskich

Komisja będzie debatować o dacie nadania praw miejskich

Dodano: 15.01.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Przedstawiciele Komisji Skarg, Wniosków i Petycji będą, wraz z zaproszonymi gośćmi, rozmawiać na temat daty nadania Piekarom Śląskim praw miejskich.

Kwestie związane z uzyskaniem przez nasze miasto praw miejskich poruszone zostaną, o czym przypomina Biuro Rady Miasta Piekary Śląskie, w poniedziałek, 20 stycznia o godzinie 16.00. Szczegółowy porządek posiedzenia dostępny pod adresem: http://www.bip.piekary.pl/?a=38878.

Warto podkreślić, że opisywany temat będzie poddany dyskusji drugi raz z kolei. Autorzy petycji: Michał Muszalik i Leszek Bensz będą proponować, by 2020 rok ustanowiony został rokiem obchodów 80-lecia nadania praw miejskich Piekarom Śląskim. Chcą, żeby w świadomości społecznej rok 1940 zaistniał jako prawdziwa data uzyskania praw miejskich przez nasze miasto. „Uznanie 1 stycznia 1940 roku za moment uzyskania przez Piekary Śląskie praw miejskich de iure jest nie tylko dopuszczalne, ale i jak najbardziej wskazane. To kwestia uznania nie tylko ciągłości prawa polskiego, ale i starej rzymskiej maksymy: cedant arma togae – niech oręż ustąpi przed togą” – pisze Michał Muszalik. Zapraszam wszystkich radnych i mieszkańców do udziału w posiedzeniu i dyskusji – zachęca Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Maciej Czempiel.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter