Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoKomunikat dotyczący nawożenia pól

Komunikat dotyczący nawożenia pól

Dodano: 05.09.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich ostrzega, że mieszkańcy miasta chwilowo mogą odczuwać nieprzyjemny zapach. Jest to spowodowane nawożeniem pól przez rolników.

W związku z licznymi interwencjami mieszkańców dot. uciążliwości związanymi z nieprzyjemnymi zapachami tutejszy Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami informuje, że okoliczni rolnicy kontynuują prace polowe. Zgodnie z „Programem działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” (Dz.U. z 2018 r. poz. 1339) przyjętym Rozporządzeniem Rady Ministrów w dniu 5 czerwca 2018 r. nawozy naturalne oraz nawozy azotowe mineralne w postaci stałej stosuje się w okresie od dnia 1 marca do 25 października, natomiast w postaci płynnej w okresie od 1 marca do 31 października.

Zmiana ww. rozporządzenia spowodowała usunięcie zapisu wskazującego na konieczność przykrycia lub zmieszania z glebą zastosowanych nawozów naturalnych, jednocześnie umożliwiła czasowe, jednak nie dłużej niż 6 miesięcy od dnia utworzenia pryzmy, przechowywanie obornika bezpośrednio na gruntach rolnych.

W związku z powyższym mieszkańcy miasta mogą odczuwać tymczasowe niedogodności w postaci nieprzyjemnego zapachu związane z nawożeniem pól przez rolników.

 

zdjęcie główne: pixabay.com

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter