Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoKomunikat Koła Łowieckiego Orzeł Piekary Śląskie

Komunikat Koła Łowieckiego Orzeł Piekary Śląskie

Dodano: 10.01.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Koło Łowieckie Orzeł Piekary Śląskie informuje o rozpoczęciu działań dot. przeciwdziałaniu ASF (Afrykański pomór świń). Koło zostało zobowiązane przez Ministerstwo Środowiska do przeprowadzenia polowań zbiorowych wielkoobszarowych na dziki, na terenie dzierżawionego obwodu nr 110.

Zarząd Koła Łowieckiego Orzeł Piekary Śląskie informuje, że w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby ASF, zorganizowane zostały dodatkowe wielkoobszarowe polowania na dziki, które odbędą się w następujących dniach:

  • 20 stycznia, w godz. 7:00-15:00 – las Dioblina i przylegające pola, las Józefka, las Kocie Górki i przylegające pola, Namiarki.
  • 26 stycznia, w godz. 7:00-15:00 – Brzeziny Śląskie pola i hałdy koło wysypiska, Brzeziny Śląskie Andaluzja pola i hałdy.
  • 27 stycznia, w godz. 7:00-15:00 – las Lipka z przylegającymi polami, pola Księża Góra , Tarnowskie Góry -Bobrowniki tereny od linii kolejowej do jednostki wojskowej i Radzionkowa.

Wszystkich mieszkańców i turystów znajdujących się w tych godzinach na obszarze objętym polowaniem prosimy o zachowanie należytej ostrożności.

Więcej informacji: www.wetgiw.gov.pl.

zdjęcie główne: fot. Wojciech Pacewicz / PAP

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter