Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaKoncert kolęd w wykonaniu Wojkowickiego Zespołu Bluesowego

Koncert kolęd w wykonaniu Wojkowickiego Zespołu Bluesowego

Dodano: 02.01.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Pastorałki oraz kolędy w wykonaniu Wojkowickiego Zespołu Bluesowego będzie można usłyszeć już w czwartek, 3 stycznia na kolejnym koncercie bluesowym w OK “Andaluzja”. Początek o godzinie 18:00.

Wojkowicki Zespół Bluesowy powstał w 2013 roku w zakładzie karnym w Wojkowicach. Prowadzone przez Służbę Więzienną oddziaływania resocjalizacyjne, w swoim szerokim wachlarzu zawierają również działania bazujące na aktywności kulturalno-oświatowej osób przebywających w izolacji więziennej. Dzięki tej formie pracy, u skazanych udaje się znaleźć odniesienie do ich wcześniejszych zainteresowań, pobudzić do ich rozwijania, podjąć pracę nad samooceną, czy ukazać możliwości konstruktywnego spędzania czasu wolnego. Funkcjonariusze zakładu karnego od kilkunastu już lat prowadzą zespół muzyczny, który w swym brzmieniu nawiązuje do wojkowickiej tradycji festiwalu „Blues zza krat”. Grupa zdobyła III miejsce XIV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka”.

Już od kilku lat muzycy zespołu nie tylko odtwarzają znane utwory, ale również komponują własne, pisząc do nich teksty i tworząc muzykę. Zespół wykonuje także bluesowe aranżacje kolęd i pastorałek, które będzie można usłyszeć już 3 stycznia o godz. 18:00 w Ośrodku Kultury “Andaluzja” (ul. Oświęcimska 45).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter