Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaKoncert Waldemara Malickiego już 7 grudnia w OK “Andaluzja”

Koncert Waldemara Malickiego już 7 grudnia w OK “Andaluzja”

Dodano: 28.11.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Zapraszamy mieszkańców Piekar Śląskich na występ znanego polskiego pianisty Waldemara Malickiego, który odbędzie się 7 grudnia w piekarskim OK “Andaluzja”. Koncert ten wpisuje się w program 13. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorzyckiego.

Gorzycki Festiwal ma na celu promocję i propagowanie muzyki klasycznej – arcydzieł muzyki wokalno-instrumentalnej w godnej oprawie i doskonałym wykonaniu, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku muzycznego najwybitniejszego kompozytora okresu polskiego baroku – Grzegorza Gerwazego Gorzyckiego, urodzonego na ziemi śląskiej. Głównym celem festiwalu jest tworzenie w oparciu o współpracę kilkunastu największych miast województwa śląskiego znaczącego festiwalu, który staje się jedną z najatrakcyjniejszych wizytówek kulturalnych Śląska w Europie.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu przewidziano dwadzieścia jeden koncertów z udziałem znakomitości polskiej i światowej sceny muzycznej od 8 listopada do 9 grudnia 2018 roku. Jeden z koncertów odbędzie się właśnie w Piekarach Śląskich, gdzie przed publicznością wystąpi znany polski pianista i satyryk Waldemar Malicki. Podczas występu zaprezentowane zostaną utwory Franciszka Liszta oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Koncert odbędzie się już 7 grudnia (piątek) o godz. 18:00 w Ośrodku Kultury “Andaluzja” (ul. Oświęcimska 45).

Bilety w cenie 25 zł do nabycia są w impresariacie OK “Andaluzja”. Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji: www.okandaluzja.pl.

 
Waldemar Malicki – polski pianista, satyryk. Wszechstronność talentu pozwala mu na niespotykane w świecie zabiegi klawiaturowe. Znany z niezwykle bliskiego kontaktu z publicznością, w zadziwiający sposób łączy wirtuozerię muzyczną i słowną.
Ukończył z wyróżnieniem w roku 1982 Akademię Muzyczną w Gdańsku, a następnie doskonalił swe umiejętności w Wiedniu. Koncertuje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Rosji i Japonii, uprawia kameralistykę z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami. Nagrał ponad 40 płyt, z których trzy z utworami Wieniawskiego, Paderewskiego i Bacha otrzymały w latach 1997, 2000 i 2003 nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk”.
Waldemar Malicki od roku 2000 jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego „Fun and Classic” w Nowym Sączu. Jest współautorem i wykonawcą projektu ”Filharmonia Dowcipu” w reżyserii Jacka Kęcika realizowanych dla TVP. Laureat Telekamery 2009 , Wiktora 2011 oraz nagrody TVP „Artysta bez granic” 2016.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter