Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaKonkurs na najładniejszą palmę wielkanocną

Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną

Dodano: 20.03.2019 Autor: Martyna Grieger

Katolicka Szkoła Podstawowa, Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej oraz parafia Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich zapraszają dzieci i młodzież do udziału w corocznym konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Prace składać można do 10 kwietnia.

Bukszpan, kwiaty, bibuła czy wydmuszki – to jedynie nieliczne z elementów, z jakich wykonana może zostać konkursowa palma wielkanocna. Oceniana będzie zarówno pomysłowość i inwencja twórcza wykonawcy, jak i estetyka oraz bogactwo użytych materiałów. W konkursie przewidziana została również odrębna nagroda za wykonanie najwyższej palmy. Podstawowym wymogiem, jaki spełniać muszą prace uczestników, jest minimalna wysokość palmy sięgająca 50 centymetrów.

Udział w plastycznej rywalizacji wziąć mogą uczniowie piekarskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także dzieci i młodzież z miast ościennych.

Wielkanocne palmy mogą być wykonywane zarówno indywidualnie, jak i zespołowo (maksymalnie 4 osoby w grupie). Złożyć należy je w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Joanny Beretty Molli w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 207 do 10 kwietnia.

Konkurs “Palma Wielkanocna” organizowany jest w ramach obchodów Misterium Męki Pańskiej pod patronatem Metropolity Katowickiego Arcybiskupa Wiktora Skworca oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj.

Szczegółowy regulamin dostępny jest w poniższym załączniku.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter