Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoKonsultacje w sprawie Budżetu Obywatelskiego

Konsultacje w sprawie Budżetu Obywatelskiego

Dodano: 11.08.2017 Autor: Szymon Krawiec

Urząd Miasta w Piekarach Śląskich informuje, że z inicjatywy piekarskich radnych przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne z mieszkańcami w sprawie ustalenia zasad przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Celem konsultacji jest udoskonalenie istniejącej formuły oraz w jeszcze większym stopniu dostosowanie jej do potrzeb mieszkańców.

Czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego jest już za nami. Mieszkańcy po raz kolejny zdecydowali na co przeznaczyć część miejskich funduszy w przyszłym roku. Piekarscy radni i urzędnicy chcą jednak w jeszcze większym stopniu dostosować istniejące zapisy uchwały do potrzeb mieszkańców, dlatego też zwracają się do nich z prośbą o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Chcesz wyrazić swoją opinię? Wskazać co było dobre, a co złe? Masz pomysł na to co zmienić i jak to zrobić? Zgłoś swoje uwagi już dziś!

Swoją opinią możesz się podzielić na trzy sposoby:

-Drogą elektroniczną, przesyłając wypełnioną ankietę lub wniosek na wskazany adres e-mail: konsultacjebo@piekary.pl
-Osobiście, zgłaszając się w pokoju 216 głównego budynku Urzędu Miasta (ul. Bytomska 84) w poniedziałki w godz. 16.00-17.00,
-Drogą pocztową, wysyłając list na adres Urzędu Miasta lub oddając go w Biurze Informacji Mieszkańców.

Specjalnie przygotowaną ankietę można znaleźć między innymi w budynku Urzędu Miasta, domach kultury lub innych jednostkach miejskich. Można ją także wydrukować samemu, a po wypełnieniu dostarczyć lub przesłać pod wskazany adres. Wszystkie uwagi, pomysły i spostrzeżenia zgłaszać można do 20 września.

– To pierwsze takie konsultacje w Piekarach – mówi radny Maciej Czempiel, inicjator konsultacji. – Budżet Obywatelski cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego chcemy zapytać mieszkańców między innymi o to co warto zmienić, jak ułatwić zgłaszanie projektów, co zmienić w samym głosowaniu lub czy należy ograniczyć inicjatywę mieszkańców w składanych projektach. Zależy nam przede wszystkim na licznym i aktywnym udziale mieszkańców.

Kluczowym elementem konsultacji będą warsztaty z mieszkańcami, które odbędą się 3 października o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich (ul. Kalwaryjska 62D). Spotkanie poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides z Katowic. W kilku lub kilkunastoosobowych grupach, przy tematycznych stolikach, będzie można podyskutować nad różnymi zgłoszonymi wcześniej pomysłami. Spotkanie będzie ogólnodostępne, warto zgłosić swój udział, wysyłając maila na adres konsultacjebo@piekary.pl.

W załącznikach zamieszczamy ankietę dla mieszkańców oraz zarządzenie prezydenta o przeprowadzeniu konsultacji.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter