Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoKrwiodawcy HDK “Julian” pomagają w potrzebie

Krwiodawcy HDK “Julian” pomagają w potrzebie

Dodano: 14.01.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Przedstawiciele Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej KWK “Julian” działający od lat na terenie miasta pomagają innym, nie tylko dzieląc się cząstką siebie. Wyczuleni na potrzeby innych zaangażowali się w akcję charytatywną.

Piekarscy krwiodawcy, kierując się troską o drugiego człowieka, nie tylko dzielą się cząstką siebie, ale także pomagają bliźniemu będącego w potrzebie. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia dowiedzieli się o dwóch rodzinach będących w potrzebie. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Jedna z rodzin zaopatrzona została w żywność oraz w chemię gospodarczą, a druga w opał i w kilka ważnych rzeczy, które były naprawdę potrzebne.

Wszyscy uczestnicy akcji podkreślają, że zbiórka była spontaniczna -Ważne jest nie tylko oddawanie krwi, ale także pomoc innym – mówi prezes Rafał Lasyk. Podkreśla równocześnie, że w najbliższym czasie planowane jest intensyfikowanie akcji krwiodawstwa oraz organizowanie stałych imprez sprzyjających promowaniu krwiodawstwa – pikniki, spotkania plenerowe i prelekcje.

Aby być na bieżąco z informacjami na temat krwiodawców, warto śledzić media społecznościowe:

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter