Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoKwalifikacja wojskowa 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

Dodano: 14.06.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Urząd Miasta Piekary Śląskie informuję, że na podstawie art. 32 ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej mężczyźni, którzy w danym roku kończą 19 lat, muszą zgłosić się do kwalifikacji wojskowej. Obowiązek ten trwa do końca roku kalendarzowego, w którym osoba objęta tym obowiązkiem kończy dwudziesty czwarty rok życia.

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem na terenie kraju, w 2020 r. kwalifikacje wojskowe na terenie Piekar Śląskich nie zostały przeprowadzone.

Osoby podlegające stawieniu się do kwalifikacji wojskowej w roku 2020 zostaną wezwane do stawienia się przed Prezydentem Miasta, Powiatową Komisją Lekarską i Wojskowym Komendantem Uzupełnień w roku 2021 poprzez Obwieszczenie Wojewody Śląskiego oraz wezwanie imienne.

Ponadto, informacje na temat kwalifikacji wojskowej, terminu jej przeprowadzenia oraz adresu siedziby Powiatowej Komisji Lekarskiej dla miasta Piekary Śląskie będą zamieszczone między innymi: na stronie internetowej Urzędu Miasta Piekary Śląskie, poprzez Radio Piekary oraz na słupach ogłoszeniowych.

Na podstawie informacji otrzymanej od Wojewody Śląskiego, informujemy że kwalifikacja wojskowa na terenie województwa śląskiego zostanie przeprowadzona w terminie od 9 sierpnia do 19 listopada 2021 roku. W Piekarach Śląskich planowana jest wstępnie w miesiącu październiku.

W przypadku zmiany miejsca pobytu lub adresu do korespondencji osób podlegających tegorocznej kwalifikacji wojskowej prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail. Informacja jest dobrowolna, ale usprawni prawidłowe i terminowe zawiadomienie o kwalifikacji wojskowej. W tym celu prosimy o kontakt z tutejszym Urzędem Miasta pod nr telefonu 32 39 39 337 lub bnajdek@poczta.fm

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter