Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoLicytacja unikatowych lalek UNICEF

Licytacja unikatowych lalek UNICEF

Dodano: 06.02.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

„Wszystkie kolory świata” to globalny projekt UNICEF, w który włączyło się wiele szkół w całym kraju, w tym Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich. Dziś, 6 lutego w auli piekarskiej placówki odbyła się licytacja ręcznie wykonanych lalek, z których dochód przekazany zostanie na konto UNICEF.

W ramach projektu UNICEF pod nazwą „Wszystkie kolory świata” uczniowie projektują i własnoręcznie szyją szmaciane laleczki przedstawiających mieszkańców różnych stron świata. Wylicytowane laleczki nie są zwykłą szmacianą zabawką, a unikatowym symbolem pomocy uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich posiada swój unikalny paszport, w którym znajduje się informacja o dacie urodzenia, imieniu, a także miejscu zamieszkania.

W dzisiejszej licytacji w piekarskim ZSS udział wzięła Prezydent Miasta Piekary Śląskie, która wylicytowała dwie laleczki – francuskiego kucharza Jean Paula oraz sułtankę Hurrem, która przekazana została przez Prezydent Miasta mieszkance, która również licytowała lalkę. Jak się okazało, lalka ta zostanie przekazana przez mieszkankę na kolejny szczytny cel, by przywołać uśmiech na twarzy małej, schorowanej piekarzanki. Oprócz Prezydent Miasta w wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście: radni Rady Miasta Andrzej i Czesław Wymysło, Sabina Góra – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, a także sierż. szt. Dariusz Dobrzański – Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, którzy również wylicytowali charytatywne lalki.

Podczas wydarzenia uczniowie oraz ich rodzice przygotowali dla przybyłych gości specjalne stanowiska, na których można było spróbować specjałów danego kraju. Na zwiedzających czekał także słodki poczęstunek.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter