Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaMagiczny koncert noworoczny

Magiczny koncert noworoczny

Dodano: 26.01.2025 Autor: Wojciech Maćkowski

W piekarskim Miejskim Domu Kultury odbył się tradycyjny już koncert noworoczny. Na zaproszenie Sławy Umińskiej-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich oraz Tomasza Wesołowskiego – Przewodniczącego Rady Miasta przed wypełnioną po brzegi salą, na dwóch koncertach wystąpili: Kasia Moś i Daniel Cebula-Orynicz oraz Orkiestra Wojskowa w Bytomiu. Atmosfera wydarzenia była jak zwykle gorąca.

Podczas koncertu publiczność usłyszała wspólne wykonania Kasi Moś i Daniela Cebuli-Orynicza oraz Orkiestry Wojskowej z Bytomia, w repertuarze Agnieszki Osieckiej. Ze sceny wybrzmiały takie hity jak: “Niech żyje bal”, “Na zakręcie”, “Deszcze niespokojne”, “Dobranoc panowie” czy “Bossa nova do poduszki”.

Wśród publiczności znaleźli się między innymi: Łukasz Ściebiorowski oraz Michał Wójcik – posłowie na sejm RP, Marek Wójcik – Wojewoda Śląski, Aleksandra Wentkowska – Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach, płk Paweł Piątkowski – Dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Paweł Probierz z Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, ppłk Grzegorz Drożyński – Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, ppłk Krzysztof Szmyt – szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Chorzowie oraz płk Grzegorz Gdula – Szef Oddziału Szkolenia w Zarządzie Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych, były Dowódca 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Obecni też byli radni oraz przedstawiciele wielu zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji, nie mogło zabraknąć też licznej fantastycznej piekarskiej publiczności.

Kasia Moś to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek i aktywistka społeczna. Od początku kariery w 2002 wydała cztery albumy studyjne: Inspination (2015), Moniuszko 200 (2021), Karin Stanek (2022) i Wszystko to czego nie da się powiedzieć (2024). Reprezentantka Polski w finale 62. Konkursu Piosenki Eurowizji (2017).

Daniel Cebula-Orynicz jest wokalistą, trenerem zespołów wokalnych, kompozytorem i producentem muzycznym. Absolwent wydziału jazzu w Katowicach. Doktorant Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Fascynuje go m.in. muzyka gospel, soul, funk i jazz.

Orkiestra Wojskowa w Bytomiu powstała w 2002 r., ale jej tradycja sięga wiele lat wstecz, jako pododdziału bytomskiego garnizonu. Skład zespołu obecnie stanowią żołnierze – muzycy, absolwenci byłego Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych krajowych i zagranicznych. Zespół współpracując z ośrodkami kultury na Śląsku, bierze udział w uroczystościach państwowych i wojskowych, dając pokazy musztr paradnych oraz koncertując. W trakcie istnienia, orkiestra prezentując wysoki poziom muzyczny odnosiła sukcesy na festiwalach i przeglądach. Orkiestra stacjonuje na terenie 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu i liczy obecnie dwudziestu dziewięciu żołnierzy. Dowódcą i jednocześnie kapelmistrzem jest kpt. Krystian Siwek.

Na zakończenie koncertu Sławy Umińskiej-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich oraz Łukasz Ściebiorowski – poseł na sejm RP, podziękowali artystom oraz orkiestrze za wspaniały występ, zaś publiczność długo oklaskiwała muzyków. Piekarskie Koncerty Noworoczne to już w Piekarach Śląskich tradycja, zatem do zobaczenia w kolejnym roku.

Organizatorami wydarzenia były Miasto Piekary Śląskie, Miejski Dom Kultury oraz Orkiestra Wojskowa w Bytomiu.

Udostępnij artykuł