Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaMałgorzata Ostrowska i Orkiestra Wojskowa w wyjątkowym koncercie

Małgorzata Ostrowska i Orkiestra Wojskowa w wyjątkowym koncercie

Dodano: 29.01.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

Dzisiejszego wieczora w piekarskim Miejskim Domu Kultury odbył się tradycyjny już koncert noworoczny. Na zaproszenie Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz Tomasza Wesołowskiego – Przewodniczącego Rady Miasta przed wypełnioną po brzegi salą wystąpili: Małgorzata Ostrowska oraz Orkiestra Wojskowa z Bytomia. Atmosfera wydarzenia była jak zwykle wyśmienita.

Podczas koncertu publiczność usłyszała wspólne wykonania utworów Małgorzaty Ostrowskiej i Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Ze sceny wybrzmiały takie hity artystki jak: “Droga pani z TV”, “Rzeka we mnie”, “Mister”, “Meluzyna”, “Szklana pogoda” czy też “Gołębi puch”.

Wśród publiczności znaleźli się między innymi:  Anna Krasuska-Terrilllon – konsul honorowy Republiki Francji, Aleksandra Wentkowska – Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach, a także nadinsp. Roman Rabsztyn – Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz ppłk Grzegorz Gdula – Dowódca 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu. Obecni też byli radni oraz przedstawiciele wielu zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji, nie mogło zabraknąć też licznej fantastycznej piekarskiej publiczności.

Małgorzata Ostrowska jest bez wątpienia jedną z ikon lat 80. i od kilku dekad należy  do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna i z najbardziej charakterystycznym żeńskim głosem w Polsce. W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie Małgorzata Ostrowska otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności artystycznej. W 2007 roku odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50. Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.

Orkiestra Wojskowa w Bytomiu powstała w 2002 r., ale jej tradycja sięga wiele lat wstecz, jako pododdziału bytomskiego garnizonu. Skład zespołu obecnie stanowią żołnierze – muzycy, absolwenci byłego Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych krajowych i zagranicznych. Zespół współpracując z ośrodkami kultury na Śląsku, bierze udział w uroczystościach państwowych i wojskowych, dając pokazy musztr paradnych oraz koncertując. W trakcie istnienia, orkiestra prezentując wysoki poziom muzyczny odnosiła sukcesy na festiwalach i przeglądach. Orkiestra stacjonuje na terenie 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu i liczy obecnie dwudziestu dziewięciu żołnierzy. Dowódcą i jednocześnie kapelmistrzem jest kpt. Krystian Siwek.

Na zakończenie koncertu Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta oraz Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta, w imieniu Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj podziękowali artystce oraz orkiestrze za wspaniały występ, zaś publiczność długo oklaskiwała muzyków. Piekarskie Koncerty Noworoczne to już w Piekarach Śląskich tradycja, zatem do zobaczenia za rok.

Organizatorami wydarzenia były Miasto Piekary Śląskie, Miejski Dom Kultury oraz Orkiestra Wojskowa w Bytomiu.

Udostępnij artykuł