Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoMarszałkowski Budżet Obywatelski. Ruszyło głosowanie

Marszałkowski Budżet Obywatelski. Ruszyło głosowanie

Dodano: 12.11.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

Rozpoczęło się głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Biorący w nim udział mogą oddać głos na projekty realizowane zarówno na skalę miejską, jak i wojewódzką.

Na stronie internetowej Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego możliwe jest już oddanie głosu na projekty zaplanowane w jego ramach. Głosowanie odbywa się elektronicznie w dniach 12-30 listopada 2019. Do udziału w nim uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego. Szczegółowe zasady dotyczące udziału w plebiscycie na realizację zadań opisano na stronie bo.slaskie.pl. Zgodnie z zawartymi tam informacjami:

Każdy głosuje raz i ma do dyspozycji 4 punkty – 1 punkt można oddać na zadania zgłoszone w puli wojewódzkiej, 3 punkty można oddać na zadania zgłoszone w pulach podregionalnych. Od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.

Głosować w pulach podregionalnych można niezależnie od miejsca zamieszkania w województwie śląskim – np. mieszkaniec Bielska-Białej możne oddać głos na zadania zgłoszone w puli podregionalnej obejmującej powiaty częstochowski, kłobucki i myszkowski.

By przystąpić do głosowania należy kliknąć TUTAJ. Wśród projektów o zasięgu wojewódzkim znalazł się między innymi ten związany z budową bezpłatnego parkingu przy piekarskiej “urazówce”, o czym informacje zawarte zostały w artykule Przy “urazówce” powstanie bezpłatny parking? Głosowanie niebawem. Więcej na temat Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego napisano na stronie www.bo.slaskie.pl.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter