Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportMedal Ewy Kawenckiej na Mistrzostwach Polski w szpadzie

Medal Ewy Kawenckiej na Mistrzostwach Polski w szpadzie

Dodano: 28.01.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Ewa Kawencka, uczennica AZS w Piekarach Śląskich, dużym sukcesem zakończyła udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, które odbyły się 19-20 stycznia w Radlinie.

Rozgrywane Mistrzostwa  rozpoczął turniej indywidualny. Piekarzanka EwaKawencka przeszła eliminacje grupowe, a następnie kolejno wygrała z Karoliną Szymanowską 15-8, Martą Michalczyk 15-10 i Weroniką Janicką 15-14. Dzięki temu awansowała do finałowej ósemki Mistrzostw Polski. Zabrakło jej jednego trafienia do strefy medalowej. Przegrała 15-14 z Karoliną Staszulonek – klubową koleżanką z PIASTA Gliwice. Walki klubowe maja swoją specyfikę i zawsze trudno wskazać kto zostanie zwycięzcą. Ewa została sklasyfikowana na 6 miejscu, co jest dużym sukcesem.

Następnego dnia Mistrzostw, jako kapitan drużyny, Ewa pewnie poprowadziła swoje młodsze koleżanki do medalu. W pierwszych meczach pokonały wielokrotne mistrzynie KS SZPADA Wrocław 45-31, następnie OLIMP Lubin 45-37, potknęły się jednak w starciu z RMKS Rybnik 45-28. W walce o brązowy medal spotkały się z drużyną WARSZAWIANKA (aktualne mistrzynie Polski), którą pokonały 45-40 zdobywając tym samym brązowy medal.