Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoMiasto docenione za działania profilaktyczne

Miasto docenione za działania profilaktyczne

Dodano: 23.02.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Miasto Piekary Śląskie, reprezentowane przez Prezydenta Miasta Sławę Umińską-Duraj, otrzymało Złoty Certyfikat w dowód uznania za wieloletnie zaangażowanie w kampanię “Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której hasło przewodnie brzmiało “Dorastamy Asertywnie”. To wyraz zaangażowania miasta i władz samorządowych w promowanie zachowań prozdrowotnych wśród najmłodszych. W organizowanym z tej okazji konkursie wyróżniona została uczennica Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5.

Samorząd Miasta Piekary Śląskie aktywnie włączył się, poprzez wiedzę przekazywaną dzieciom i młodzieży w ramach lekcji w szkołach i innych placówkach edukacyjno-wychowawczych, w opisywaną akcję. Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj spotkała się z uczennicą Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 Alicją Mijalską, której wręczyła dyplom oraz książkę – wyróżnienie za zaangażowanie oraz pracę przesłaną w ramach ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego pt. “Wehikuł czasu”. W spotkaniu tym uczestniczyły także – wyróżnione okolicznościowymi dyplomami – dyrektor szkoły Justyna Borek, pedagog szkolny Patrycja Kaps oraz kierownik Biura Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Piekary Śląskie Monika Rudy.

Jubileuszowa edycja ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej “Zachowaj Trzeźwy Umysł” organizowana była pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu w dniach 1 stycznia-31 grudnia 2020 roku. Skierowana do uczniów szkół podstawowych, ich rodziców i opiekunów miała na celu kształtowanie wśród najmłodszych mieszkańców miasta zachowań prozdrowotnych i wzmacnianie umiejętności niezbędnych do minimalizowania ryzyka sięgania po środki odurzające wśród osób najbardziej narażonych na ich zgubne działanie.

Alicji – uczennicy klasy 8B – która kolejny raz zaangażowała się w akcję “Zachowaj Trzeźwy Umysł”, gratulujemy otrzymanego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w podejmowanych przez nią aktywnościach.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter