Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoMikołajkowe Mistrzostwa Piekar Śląskich w Klasku

Mikołajkowe Mistrzostwa Piekar Śląskich w Klasku

Dodano: 24.11.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

W środę 8 grudnia o godz. 17.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62 zorganizowane zostaną Mikołajkowe Mistrzostwa Piekar Śląskich w Klasku. Klask to zręcznościowa gra planszowa dla dwóch osób. Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do wtorku 7 grudnia.
 
Zapisy uczestników przyjmowane są pod nr tel 32 768-10-10 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.  W dniu zawodów istnieje również możliwość zapisów na miejscu do godz. 16.45, ilość miejsc ograniczona. Zawodnicy podzieleni zostaną na kategorie wiekowe: 8-15 lat oraz 16 lat i więcej, prowadzona będzie osobna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn. Najlepsi nagrodzeni zostaną medalami oraz statuetkami a dla każdego przygotowany będzie słodki upominek od Mikołaja. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych osób. Gra odbywać się będzie na 5 stołach do gry.
 
Organizatorem mistrzostw są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.
 
Klask łączy w sobie najlepsze cechy cymbergaja i piłkarzyków tylko, że na mniejszym stole i z kilkoma dodatkowymi zasadami. W grze KLASK dwóch graczy steruje swoimi popychaczami za pomocą trzymaczy i uderzają w pomarańczową kulkę przesuwając ją po całej planszy. Celem w grze jest umieszczenie kulki w bramce przeciwnika. Nie ma podziału na tury gracza. Należy być jednak ostrożnym, aby nie stracić kontroli nad popychaczem lub, aby nie wpadł on do naszej bramki, ponieważ to przyniesie punkty przeciwnikowi. Można używać kulki do poruszania przeszkadzaczy, jednak należy uważać – kiedy dwa przeszkadzacze przyczepią się do popychacza gracza, przeciwnik otrzyma 1 punkt. Osoba, która jako pierwsza zdobędzie 6 punktów, wygrywa!
 

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter