Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoMikołajkowe spotkania w Piekarach Śląskich

Mikołajkowe spotkania w Piekarach Śląskich

Dodano: 06.12.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

6 grudnia jest dniem wyjątkowym, zwłaszcza dla najmłodszych. Z okazji Dnia Świętego Mikołaja Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych zorganizowało mikołajkowe przedstawienia oraz upominki dla najmłodszych piekarzan. Prezenty otrzymali także rodzice nowo narodzonych dzieci w Szpitalu Miejskim.

Z okazji Mikołaja Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich zorganizowało dla dzieci 1 i 2 klas szkół podstawowych 5 spektakli mikołajkowych. 5 grudnia ponad 450 uczniów wzięło udział w przedstawieniu Teatru Trip. Podczas spektaklu nie zabrakło zabaw dla najmłodszych. Mogli oni z pomocą elfa Ruperta poznać początki tradycji mikołajkowej i przywołać św. Mikołaja, który na koniec przedstawienia wręczył im słodki poczęstunek.

Zaplanowane zostały również kolejne mikołajkowe spektakle, które odbędą się już jutro, 7 grudnia. W przedstawieniach weźmie udział ponad 500 uczniów uczęszczających do szkół w Brzozowicach-Kamieniu, Brzezinach Śląskich i Dąbrówce Wielkiej.

Jak co roku, nie zabrakło podarunków dla najmłodszych piekarzan. Mikołajkowe prezenty wraz z życzeniami trafiły do rodziców nowo narodzonych dzieci podczas wizyty Prezydent Miasta Sławy Umińskiej-Duraj oraz Kierownik Biura Zdrowia i Spraw Społecznych Moniki Rudy na oddziale noworodkowym Piekarskiego Centrum Medycznego. Podarunki od św. Mikołaja otrzymało również 110 pociech uczęszczających do Żłobka Miejskiego.

100 paczek przekazane zostało także do Ochronki charytatywnej działającej przy Bazylice oraz Świetlicy Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter