Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportMikołajkowy turniej sportowy już za nami!

Mikołajkowy turniej sportowy już za nami!

Dodano: 08.12.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Wczoraj, 7 grudnia w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się “Sportowy Mikołaj”. Impreza ta dedykowana była najmłodszym mieszkańcom Piekar Śląskich, którzy tłumnie przybyli, by zmierzyć się w sportowych zadaniach, ale także spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Piątkowe popołudnie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców naszego miasta. To właśnie dla nich przygotowany został mikołajkowy turniej sportowy, podczas którego mogli oni wziąć udział w wielu fantastycznych zabawach i konkurencjach. Przenoszenie piłeczki na łyżce, nauka ręcznego kierowania ruchem, chodzenie z woreczkiem na głowie, zajęcia plastyczne oraz tańce. Są to jedynie nieliczne z atrakcji, jakie przygotowane zostały tego dnia dla dzieci.

Choć wszystkie konkursy i gry wprawiły najmłodszych w fantastyczny nastrój, z niecierpliwością wyczekiwali oni kulminacyjnego punktu wydarzenia, czyli wizyty Świętego Mikołaja. Gdy wszystkie dzieci wykonały przygotowane dla nich zadania, w hali pojawił się wreszcie długo oczekiwany gość. Święty Mikołaj wraz z Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławą Umińską-Duraj wręczyli wszystkim dzieciom świąteczne podarunki i wspólnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Prócz Pani Prezydent, sprawującej honorowy patronat nad wydarzeniem, na turnieju nie zabrakło również Zastępcy Prezydenta Miasta Pawła Słoty oraz radnych Rady Miasta Piekary Śląskie.

Organizatorami piątkowego wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, piekarski oddział WOPR, piekarska Straż Miejska i Policja, MKS Olimpia “Medex” Piekary Śląskie, grupa biegowa Lecymy Durś, Fundacja Powiatowe Dzieci, Fundacja “Ja też tak chcę”, Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 w Piekarach Śląskich, Radio Piekary oraz Miasto Piekary Śląskie.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze “Sportowego Mikołaja”!

 

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter