Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportMKS Olimpia MEDEX znów wygrywa!

MKS Olimpia MEDEX znów wygrywa!

Dodano: 11.12.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie została liderem I Ligi grupy B. Wszystko za sprawą zwycięskiego meczu, który rozegrała 8 grudnia z KPR-em Ostrovią w Ostrowie Wielkopolskim.

Już od początku spotkania stało się jasne, że zarówno gospodarze, jak i piekarscy szczypiorniści liczą na zdobycie kompletu punktów. Prowadzenie w grze zmieniało się bardzo dynamicznie, jednak przy końcu pierwszej części spotkania to rywale MEDEX-u zdobyli przewagę.

Drugą część meczu zawodnicy Olimpii rozpoczęli bardzo dobrze, szybko niwelując stratę. Znów gra toczyła się dynamicznie, bramka za bramkę. Tak było do 51. minuty. Wtedy pojedynek został rozstrzygnięty. Piekarscy zawodnicy zdobyli cztery bramki z rzędu, co pozwoliło im uzyskać prowadzenie 29:24. Ostatecznie, zwycięski wynik meczu wyniósł 30:28 dla Olimpii MEDEX.

Na tak świetny wynik zapracowała cała drużyna, ale na szczególne wyróżnienie zasłużyło kilku zawodników. To był dzień Łukasza Płonki. Jego końcowy dorobek to aż dwanaście bramek, co w ogromnym stopniu miało wpływ na losy pojedynku. Świetnie spisali się także bramkarze. Artur Kot bronił w trudnych sytuacjach, a jego zmiennik Paweł Zemelka wyśmienicie bronił rzutów karnych. W drugiej połowie obronił on bowiem dwa rzuty z siódmego metra, a szczególnie efektowna była jego interwencja z 36. minuty, kiedy to najpierw obronił rzut karny, a zaraz potem dobitkę Wojkowskiego.

Na gratulacje zasługują wszyscy zawodnicy oraz cały sztab szkoleniowy. Sobotnia wygrana sprawiła, że MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie ma w dorobku 24 punkty i pozycję lidera rozgrywek po pierwszej rundzie.