Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaMłodzi piekarzanie zaprezentowali talenty na scenie MDK

Młodzi piekarzanie zaprezentowali talenty na scenie MDK

Dodano: 06.03.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Młodzi, piekarscy artyści stanęli na scenie Miejskiego Domu Kultury, by zaprezentować swoje talenty w ramach Finału Miejskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Piekar Śląskich.

5 marca 2020 roku scenie MDK przy ulicy Bytomskiej 73 odbył się Finał Miejskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Piekar Śląskich.

W tegorocznej odsłonie Festiwalu organizowanego  pod patronatem Prezydenta Miasta Piekary Śląskie – Sławy Umińskiej-Duraj wzięło udział prawie 200 młodych artystów z 37 zespołów w kategoriach muzyka, taniec i teatr. Podczas dwóch części uroczystej gali wystąpiły zespoły nagrodzone przez jury podczas eliminacji miejskich w 4 kategoriach wiekowych. Laureatom dyplomy wręczyła Prezydent Sława Umińska-Duraj. Nie zabrakło także statuetek, a także upominków. -Dziękujemy bardzo licznie przybyłej publiczności oraz naszym gościom – Państwowej Szkole Baletowej za piękny występ i uświetnienie imprezy – mówi dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 Dobrosława Egner. 

Tegoroczni laureaci Festiwalu:

Jury zdecydowało o wyodrębnieniu dodatkowej kategorii WIDOWISKO MUZYCZNE za połączenie podczas jednego występu muzyki, tańca i teatru i przyznaniu tytułu laureata i nagrody głównej dla:

Zespołu wokalno-instrumentalnego z Zespołu Szkół Specjalnych za „Najpiękniejsze tanga”.

 

W KATEGORII ZESPOŁÓW TEATRALNYCH JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE LOKATY:

 

Kategoria I – przedszkola

Tytuł laureata i nagroda główna oraz NAGRODA PUBLICZNOŚCI zespół teatralny z Miejskiego Przedszkola nr 17 za przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”

 Wyróżnienie: Teatr ruchu SÓWKI z Miejskiego Przedszkola nr 4 za przedstawienie „Królowa śniegu”

 

W KATEGORII ZESPOŁÓW TANECZNYCH JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE LOKATY:

 

Kategoria I – przedszkola

 Tytuł laureata i nagroda główna: Zespół taneczny RYBKI z Miejskiego Przedszkola nr 4 za „Carol of the bells”

 Wyróżnienie: Zespół taneczny ŻABKI z Miejskiego Przedszkola nr 2 za „Crazy frog”

 

Kategoria II

Tytuł laureata i nagroda główna – równorzędnie:

Zespół taneczny MAŁE MORFEO z OK Andaluzja za „Przygoda”

Zespół taneczny PROMYKI z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 za „Latino mix”

 

Kategoria III

Tytuł laureata i nagroda główna: Zespół taneczny ŚREDNIE MORFEO z OK Andaluzja za „Jestem”

 

Kategoria IV

 Tytuł laureata i nagroda główna: Zespół taneczny 4FOR z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12 za „Samotni w tłumie”

 

W KATEGORII MUZYKA JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE LOKATY :

Kategoria II

Tytuł laureata i nagroda główna: zespół wokalny „MAŁY DŹWIĘK” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 za „Zimowy mix”

 Wyróżnienie: zespół Wokalny JAGÓDKI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 za „Mammaje”

 

Kategoria III

Tytuł laureata i nagroda główna – równorzędnie:

zespół wokalny DŹWIĘK z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 za „Piosenka na zły czas”

zespół wokalny MALI proWOKALNI z Pracowni wokalnej inTonacja za „Bohater”

 

Kategoria IV

Tytuł laureata i nagroda główna: zespół instrumentalny z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12 za „He’s pirat”

 

Wyróżnienie: zespół instrumentalny z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 za „Yesterday”

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter