Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaMOSiR podsumował weekend

MOSiR podsumował weekend

Dodano: 15.03.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Weekend był owocny pod względem wydarzeń sportowych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mieli okazję trenować bieganie i Nordic Walking, a także wziąć udział w wyjątkowym, charytatywnym turnieju piłkarskim, z którego dochód przeznaczony został na rzecz Dariusza Cichonia – mieszkańca Piekar Śląskich, który potrzebuje protezy ręki.

W sobotę, 13 marca odbył się drugi trening biegowy i Nordic Walking organizowany wspólnie przez MOSiR Piekary Śląskie i stowarzyszenie Lecymy Durś. Na treningu pojawiło się kilkanaście osób, które po rozgrzewce na stadionie udały się na ścieżki biegowe do Lasu Dioblina, gdzie miały do pokonania określone interwały czasowe. Trening zakończony został wspólnym rozciąganiem, a kolejne spotkanie zorganizowane będzie w przyszłą sobotę, 20 marca.

Kolejnym wydarzeniem tego weekendu – zorganizowanym w niedzielę, 14 marca i otwartym uroczyście przez II Zastępcę Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Pawła Słotę – był Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Darka” rozegrany na boisku sztucznym MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3. Zagrało w nim 13 zespołów, które zostały podzielone na 3 grupy (dwa najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskiwały awans do drugiej rundy). Spotkania rozgrywano w grupie 5 – zespołowej po 12 minut, natomiast w grupach 4 – zespołowych po 15 minut. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Zamuleni, która w decydującej fazie turnieju pokonała zespoły OSP Brzeziny Śląskie oraz FC Uli. Turniej miał bardzo zacięty przebieg w dwóch spotkaniach o awansie decydowały rzuty karne, a do wyłonienia drugiego miejsca w turnieju również potrzebna była seria rzutów karnych.

Oprócz zaciętej rywalizacji sportowej odbył się również konkurs na najlepiej ubraną drużynę turnieju i tutaj zdecydowanie zwyciężyła drużyna SPIryt Team Piekar Śląskie, w barwach której występowali piekarscy społecznicy skupieni wokół grupy SPI – Społeczna Piekarska Inicjatywa, w której szeregach znalazł się nawet… Spiderman.

Wpisowe do turnieju wynosiło 200 zł, a całość środków zebranych podczas turnieju przekazana została na leczenie Pana Dariusza Cichonia, który walczy o protezę ręki, która oznacza dla niego możliwość pójścia do pracy, utrzymania się, bycia niezależnym! Pan Dariusz wraz ze swoją rodziną był obecny podczas całego turnieju, a na jego zakończenie wraz z Dyrektorem MOSiR-u Łukaszem Tomczykiem wręczał najlepszym zespołom medale i puchary. Podczas wydarzenia na obiekcie obecny był również Radny Marcin Felderhoff. Ostatecznie podczas turnieju udało się nam zebrać kwotę 5461,50 zł.