Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoNabór wniosków w ramach inicjatywy lokalnej do 1 marca

Nabór wniosków w ramach inicjatywy lokalnej do 1 marca

Dodano: 22.02.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

1 marca upływa kolejny termin składania wniosków o dofinansowanie w ramach inicjatywy lokalnej, która umożliwia realizację zadań publicznych związanych z różnymi sferami życia mieszkańców Piekar Śląskich.

Zakup sprzętu sportowego na potrzeby miłośników Nordic Walking, obchody Światowego Dnia Niewidomych, instalacja wiaty grillowej przy stawie na Osiedlu Awaryjnym, malowanie płotu przy Miejskim Przedszkolu nr 13 czy ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej to tylko niektóre działania już zrealizowane lub realizowane w ramach środków z inicjatywy lokalnej.

Osoby chętne do złożenia wniosków o dofinansowaniu muszą pamiętać, że w maju zaktualizowana została procedura dotycząca inicjatyw lokalnych (m.in. zmianie uległ wzór listy poparcia inicjatywy).

Dokumenty składa się do Prezydenta Miasta w terminach: do dnia 1 marca, 1 czerwca, 1 września i 1 grudnia danego roku kalendarzowego, a za termin złożenia wniosku decyduje data wpływu do Urzędu Miasta potwierdzona pieczęcią wpływu.

Inicjatywa lokalna jest sposobem na zaangażowanie mieszkańców miasta. Przypomina nieco prace społeczne. Pomysłodawcy, którzy chcą podjąć działania na rzecz szeroko pojętej społeczności lokalnej, mogą zgłosić chęć wykonania zaplanowanego przez siebie zadania i porozumieć się z miastem w celu jego realizacji. W maju 2019 r. Rada Miasta podjęła uchwałę dotyczącą inicjatywy lokalnej.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter