Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaNajbliższe seanse w kinie “Zacisze”

Najbliższe seanse w kinie “Zacisze”

Dodano: 20.08.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Kino “Zacisze” zaprasza na kolejne seanse. W repertuarze znajdują się ciekawe propozycje dla miłośników kinematografii. Przygotowano dla nich dwa filmy. Jeden z nich – “Jutro czeka nas długi dzień” wyświetlany będzie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, a drugi – “Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” widzowie będą mogli zobaczyć podczas pokazu przedpremierowego.

“Jutro czeka nas długi dzień” w reżyserii Pawła Wysoczańskiego wyświetlany będzie 22 sierpnia o godz. 19.00 i 1 września (w ramach DKF) o 20.00.

O czym opowiada film? Opis przytacza Kino “Zacisze”: Od 30 lat doktor Helena Pyz pracuje w ośrodku wychowawczo-leczniczym dla trędowatych oraz ich rodzin Jeevodaya w Indiach. Z biegiem lat coraz mocniej odczuwa własną chorobę, ale siła charakteru nie pozwala jej skapitulować. Długotrwała obserwacja dokumentalna pozwala zrozumieć, na czym polegała wyjątkowa rola misjonarki i lekarki.

“Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, którego reżyserem jest Mateusz Rakowicz będzie można zobaczyć – w ramach pokazu przedpremierowego – 29 sierpnia o godz. 20.30. Premiera odbędzie się z kolei 17 września 2021 roku.

Komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie  wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter