Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoNaval został Prezydentem Piekar na jeden dzień

Naval został Prezydentem Piekar na jeden dzień

Dodano: 01.04.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Dzisiejsza poranna informacja o zmianie Prezydenta Miasta była primaaprilisowym żartem, ale nie całkiem, bowiem Naval przez jeden dzień faktycznie pełnił obowiązki włodarza Piekar Śląskich, gdyż funkcję sprawował w ramach wygranej licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W każdym razie od jutra na swoje stanowisko wraca Sława Umińska-Duraj.

“Chcesz zostać Prezydentem Miasta Piekary Śląskie? Nadarza się wyjątkowa okazja, wystarczy wylicytować stanowisko w ramach 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piekarach Śląskich. Jeżeli chcecie sprawdzić się w tej funkcji i na jeden dzień zastąpić Panią Prezydent wystarczy wesprzeć Orkiestrę i wygrać licytację. Sami będziecie mieli okazję przekonać się, jak wygląda dzień pracy prezydenta, brać udział w spotkaniach, naradach, a przede wszystkim przez ten dzień „rządzić” miastem. Zwycięzca licytacji będzie mógł wybrać dzień, w którym obejmie urząd. Prezydent Sława Umińska-Duraj liczy na Waszą hojność”

Tak brzmiało ogłoszenie zachęcające do licytacji prezydenckiego fotela w ramach wsparcia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najbardziej zdeterminowany okazał się właśnie Naval, który dzięki temu cały dzisiejszy dzień zarządzał Piekarami Śląskimi.

 – Nigdy nie miałem parcia żeby być dowódcą. Wolałem wykonywać rozkazy. We władzy można się jednak zakochać. Jestem dzisiaj prezydentem Piekar Śląskich. Jestem zaszczycony. Wiem, że żołnierz postara się żeby zgodnie ze swoim sumieniem, dla dobra ojczyzny, wypełniać obowiązki prezydenta bardzo dobrze – mówił Naval.

Nowy Prezydent Piekar Śląskich rozpoczął dzień od otrzymania “Aktu powierzenia obowiązków”, a następnie przeprowadził odprawę ze swoimi zastępcami, sekretarzem oraz skarbnikiem. Dokładnie odpytał naczelników wydziałów z bieżącego funkcjonowania Urzędu Miasta i zapoznał się z realizowanymi w Piekarach inwestycjami. Prezydent Naval odbył także spotkanie z Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Wesołowskim oraz radnymi.

Naval w asyście zastępców zwizytował też miasto, doglądając między innymi prowadzonych inwestycji. Dokładnie skontrolował postępy prac na polu paintballowym, którego otwarcie nastąpi już niebawem w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Testy strzeleckie przeprowadził w asyście dowódcy 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu ppłk. Grzegorza Gduli.

W ciągu dnia wypełnionego obowiązkami znalazł także czas na odwiedzenie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego i rozmowę z komendantem Straży Miejskiej o bezpieczeństwie miasta. Spotkał się również z podopiecznymi Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Nie mogło też zabraknąć wizyty w sztabie WOŚP w Akademickim Zespole Szkół i aktywnego udziału w audycji na antenie Radia Piekary.

– Funkcję Prezydenta, na ten jeden dzień oddałam w bardzo dobre ręce, jest to świetny kandydat, słuchający ludzi, świetnie znający nasze miasto. Każdy dzień Prezydenta Miasta jest intensywny, taki też był dzisiejszy. Naval odbył liczne spotkania i narady, wizytował również miejskie instytucje i inwestycje. Bardzo się cieszę, że podjął się tego zadania i wziął udział w licytacji na rzecz WOŚP – powiedziała Sława Umińska-Duraj.

Naval czyli Paweł Mateńczuk to były żołnierz GROM, operator w zespole bojowym, uczestnik misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie. Obecnie ekspert ds. bezpieczeństwa osobowego oraz instytucji, czynnego zwalczania terroryzmu oraz przetrwania w miejscach niebezpiecznych. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego, a także Złotą Odznakę GROM-u, która dla żołnierzy tej jednostki jest najwyższym zaszczytem.

Jest autorem książek „Przetrwać Belize”, „Ostatnich gryzą psy”, „Zatoka”, „Camp Pozzi” oraz najnowszej “Chłopaki z Marsa. Grom – historia przyjaźni”. Wystąpił też w roli prowadzącego program „Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury” wyprodukowanego dla stacji Discovery Channel Polska.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter