Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaNiedziela Palmowa rozpoczęła tydzień Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej

Niedziela Palmowa rozpoczęła tydzień Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej

Dodano: 14.04.2019 Autor: Martyna Grieger

14 kwietnia, w Niedzielę Palmową, na piekarskim Wzgórzu Kalwaryjskim odegrane zostało plenerowe przedstawienie Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej. Podczas uroczystości mieszkańcy Piekar Śląskich zgromadzili się, by wspólnie zobaczyć inscenizację wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Tradycyjnie, w okresie Wielkiego Tygodnia w naszym mieście ma miejsce Chwalebne Misterium Męki Pańskiej. Jest to nie tylko niezwykłe wydarzenie artystyczne, ale przede wszystkim modlitewne. Stanowi ono swoistą podróż do biblijnych czasów, których wydarzenia wplecione zostają w scenerię piekarskiego Wzgórza Kalwaryjskiego. Organizatorzy starają się, aby udział w tych niesamowitych uroczystościach stał się okazją do głębszego przeżycia świąt Tajemnicy Paschalnej.

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, rozpoczęły się plenerowe inscenizacje ostatnich dni Chrystusa. Piekarzanie przybyli na Kalwarię zobaczyć mogli sceny wjazdu Jezusa do Jerozolimy, przepędzenia przekupniów ze świątyni oraz uzdrowienia paralityka. Zgromadzonym wiernym towarzyszyły barwne palmy. Po ich poświęceniu wszyscy wspólnie udali się do Bazyliki Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta.

Kolejne inscenizacje ostatnich dni Jezusa odbędą się w Wielki Czwartek (18 kwietnia) i Wielki Piątek (19 kwietnia) o godzinie 9.30. Poprzedzą je Gorzkie Żale odbywające się w Bazylice NMP, po których nastąpi przejście na teren Kalwarii. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej www.bractwo.bazylikapiekary.pl.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z niedzielnej inscenizacji oraz do udziału w kolejnych wydarzeniach Wielkiego Tygodnia, których program znaleźć można na plakacie!

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter