Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoNowy sprzęt w ZGK

Nowy sprzęt w ZGK

Dodano: 18.01.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. stale modernizuje swój sprzęt i dokonuje nowych zakupów. Obecne nabytki firmy to śmieciarka MAN oraz ładowarka teleskopowa JCB. Dzięki nim praca będzie bardziej wydajna i sprawna. Stary wysłużony sprzęt był też bardziej awaryjny, a co za tym idzie droższy w utrzymaniu.

Do pomocy w oczyszczaniu miasta wyruszył pojazd marki MAN. Śmieciarka posiada silnik o mocy 320 KM i ładowność 10 ton. Oprócz standardowych funkcji posiada również wannę na odcieki, która umożliwia zbiórkę odpadów bio-kuchennych, bez jakiegokolwiek ryzyka zanieczyszczenia jezdni czy chodnika. Pojazd jest też wyposażony w dźwig hydrauliczny do podnoszenia pojemników półpodziemnych.

Drugie z zakupionych urządzeń to ładowarka teleskopowa JCB 531-70 z silnikiem o mocy 75 KM. Jest to model, który wyróżnia się kompaktową konstrukcją i dużą zwrotnością. Dzięki temu można go używać w ciasnych zaułkach, a także na śliskich powierzchniach, również z bardzo dużym obciążeniem. Maksymalny udźwig to aż kg 3100  kg, zasięg wynosi 4 metry, zaś wysokość odkładania 6,3 metra. W ZGK wykorzystywana jest między innymi do akcji zima, utylizacji dzikich wysypisk, przenoszenia gruzu i do bieżącego obsługiwania bazy.

To już kolejne pojazdy komunalne zakupione w minionych latach. Systematyczna wymiana sprzętu przynosi efekty w postaci mniejszej awaryjności i szerszego wachlarza sprzętu jakim dysponuje ZGK.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter