Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoNowy system informatyczny CEP od 13 listopada

Nowy system informatyczny CEP od 13 listopada

Dodano: 09.11.2017 Autor: acuda

13 listopada ma wejść w życie nowy system informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów. To baza danych, z której będą korzystać m.in. wydziały komunikacji, policja i stacje diagnostyczne.

System Centralnej Ewidencji Pojazdów to element większej całości znanej jako CEPiK, czyli Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców.

Obecnie system działa w ten sposób, że kierowca, który chce zarejestrować samochód czy odebrać prawo jazdy, jest obsługiwany przez urzędnika korzystającego z podręcznych systemów. Dopiero z nich w kolejnym kroku dane wysyłane są dalej do bazy CEPiK.

Nowe systemy CEP i CEK, w sumie CEPiK 2.0, mają być systemami działającymi on-line. Do bazy logować się będą mogli urzędnicy w dowolnym miejscu w Polsce. Z CEP-u skorzysta nawet kilkadziesiąt różnych instytucji państwa. Dzięki temu sprawy związane np. z rejestracją auta będzie można załatwić w każdym urzędzie.

Od 13 listopada Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Piekary Śląskie, tak jak inne organy rejestrujące pojazdy w Polsce, będzie korzystał wyłącznie z nowego systemu. W związku z tym mogą wystąpić problemy z bieżącą obsługą interesantów w Wydziale Komunikacji w sprawach dotyczących rejestracji pojazdów. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Za opracowanie systemu informatycznego odpowiada Centralny Ośrodek Informatyki, który podlega Ministerstwu Cyfryzacji.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter