Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoOdszedł Antoni Potempa – laureat Nagrody Miasta

Odszedł Antoni Potempa – laureat Nagrody Miasta

Dodano: 10.05.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci w dniu 8 maja 2022 r. Antoniego Potempy, laureata Nagrody Miasta Piekary Śląskie w dziedzinie kultury im. Wawrzyńca Hajdy oraz wieloletniego prezesa Przewodników przy Bazylice Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja. Odszedł od nas w wieku 83 lat.

Antoni Potempa urodził się 2.05.1939 r. Uczęszczał do Liceum w Piekarach Śląskich. Był prezesem Przewodników przy Bazylice Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich – wykonywał tę posługę przez ponad 21 lat. Był autorem wielu książek o Piekarach Śląskich. Napisał między inny:  “100 lat Kalwarii w Piekarach Śląskich”, “70 lat Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich”, “80 lat Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich”, “Parafia Św. Józefa w Piekarach Śląskich”, “Kompania Węglowa S.A. Zakład Górniczy Piekary w Piekarach Śląskich: 100 lat KWK Andaluzja” czy też “Historia pożarnictwa w Piekarach Śląskich”.Był również aktywnym członkiem Koła Pszczelarzy w Nakle Śląskim.

Śp. Pan Antoni Potempa był laureatem nagrody Miasta Piekary Śląskie w dziedzinie kultury im. Wawrzyńca Hajdy, którą otrzymał indywidualnie w roku 2004, a w roku 2009 po raz drugi jako nagrodę zbiorową dla Przewodników – wolontariuszy Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej oraz Kalwarii w Piekarach Śląskich,

Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego wyrazy szczerego współczucia składają:

Tomasz Wesołowski
Przewodniczący Rady Miasta
Piekary Śląskie

Sława Umińska-Duraj
Prezydent Miasta
Piekary Śląskie

***

Ceremonia pogrzebowa Śp. Antoniego Potempy odbędzie się w Kaplicy Cmentarnej na Józefce w środę 11.05. 2022 r. o godz. 8.30.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter