Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaOK “Andaluzja” zaprasza na Opowieść Wigilijną

OK “Andaluzja” zaprasza na Opowieść Wigilijną

Dodano: 09.12.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W związku z tym Ośrodek Kultury “Andaluzja” zaprasza dzieci do uczestnictwa w spektaklu teatralnym pod tytułem “Opowieść Wigilijna”, który dostępny będzie w internecie.

Ponadczasowy spektakl teatralny pt. “Opowieść wigilijna” dostępny będzie w internecie. Link do bajki będzie dostępny na profilu Ośrodka Kultury “Andaluzja” w mediach społecznościowych i stronie internetowej www.okandaluzja.pl od 20 do 30 grudnia 2020. 

Spektakl na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa ukazuje losu skąpca Scrooge’a, który pod wpływem magii Świąt Bożego Narodzenia przechodzi przemianę. Dotykają go okoliczności, które powodują, iż z niedobrego skąpego człowieka zmienia się w empatycznego przyjaciela, nie tylko swoich pracowników, ale także niedocenionej wcześniej rodziny.

Nowatorska forma spektaklu dostępnego online pozwoli na to, by widzowie mają możliwość poznania bardzo oryginalnych teatralnych lalek sycylijek. 12 precyzyjnie wykonanych kukieł jest niewątpliwie jednym z głównych atutów sztuki. Całość dopełnia kameralna scenografia oraz doskonale dobrane tło muzyczne.

LALKA SYCYLIJKA, zwana też Sycylijką lub Marionetką Sycylijską, ma długi drut umieszczony w głowie, a jego drugi koniec zawiera uchwyt. Aktor animuje sycylijką stojąc za nią. Lalka posiada ruchome stawy. Przy poruszaniu wykorzystuje się tu bezwład lalki i siłę grawitacji. Ruch nóg uzyskuje się przez podrzut i rozmach. Drut w głowie pozwala marionetce na szybką reakcję wobec zmieniającej się sytuacji. Ruch lalki nie jest opóźniony jak to ma miejsce w przypadku marionetki na sznurkach.

Zwiastun bajki:

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter