Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoOrganizator Biegu Odsieczy Wiedeńskiej z wizytą w UM

Organizator Biegu Odsieczy Wiedeńskiej z wizytą w UM

Dodano: 07.01.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Na początku września biegacze biorący udział w sztafetowym VI Biegu Odsieczy Wiedeńskiej przebiegli ulicami naszego miasta. Dziś, 7 stycznia Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Biegu podziękował Prezydent Miasta za współpracę i pomoc przy organizacji wydarzenia.

7 września 2018 r. w Piekarach Śląskich odbył się VI Bieg Odsieczy Wiedeńskiej, który był upamiętnieniem 335. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach biegu, uczestnicy pokonują historyczną trasę przemarszu wojsk polskich pod Wiedeń. Wśród miast, które włączyły się do organizacji były Piekary Śląskie. Przypomnijmy, że biegacze przebiegli ulicami Czeladzi i Siemianowic Śląskich, a następnie pojawili się w naszym mieście, gdzie dołączyli do nich miłośnicy biegania z grup biegowych “Lecymy Durś” oraz “Cidry Lotajom”.

Dziś, 7 stycznia Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Biegu Andrzej Kempa odwiedził piekarski Urząd Miasta, by osobiście podziękować Prezydent Sławie Umińskiej-Duraj za współpracę i zaangażowanie przy organizacji biegu. Przewodniczący Komitetu złożył podziękowania także przedstawicielom grup biegowych “Lecymy Durś” oraz “Cidry Lotajom”.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter