Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoOrganizator Biegu Odsieczy Wiedeńskiej z wizytą w UM

Organizator Biegu Odsieczy Wiedeńskiej z wizytą w UM

Dodano: 07.01.2019 Autor: Sylwia Łysakowska

Na początku września biegacze biorący udział w sztafetowym VI Biegu Odsieczy Wiedeńskiej przebiegli ulicami naszego miasta. Dziś, 7 stycznia Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Biegu podziękował Prezydent Miasta za współpracę i pomoc przy organizacji wydarzenia.

7 września 2018 r. w Piekarach Śląskich odbył się VI Bieg Odsieczy Wiedeńskiej, który był upamiętnieniem 335. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach biegu, uczestnicy pokonują historyczną trasę przemarszu wojsk polskich pod Wiedeń. Wśród miast, które włączyły się do organizacji były Piekary Śląskie. Przypomnijmy, że biegacze przebiegli ulicami Czeladzi i Siemianowic Śląskich, a następnie pojawili się w naszym mieście, gdzie dołączyli do nich miłośnicy biegania z grup biegowych “Lecymy Durś” oraz “Cidry Lotajom”.

Dziś, 7 stycznia Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Biegu Andrzej Kempa odwiedził piekarski Urząd Miasta, by osobiście podziękować Prezydent Sławie Umińskiej-Duraj za współpracę i zaangażowanie przy organizacji biegu. Przewodniczący Komitetu złożył podziękowania także przedstawicielom grup biegowych “Lecymy Durś” oraz “Cidry Lotajom”.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter