Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoOstatni dzień głosowania w Śląskim Budżecie Obywatelskim

Ostatni dzień głosowania w Śląskim Budżecie Obywatelskim

Dodano: 12.09.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

Tylko do końca dnia – 12 września br. można zagłosować na zadania zgłoszone w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego. Podstawową formą głosowania w V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego jest głosowanie elektroniczne za pośrednictwem strony bo.slaskie.pl. Jeden z projektów może zostać zrealizowany w naszym mieście to: “EKO-URAZÓWKA”, zachęcamy do głosowania właśnie na niego!

Projekt “EKO-URAZÓWKA, czyli ekologiczny park i bezpieczny wyjazd ze Szpitala”, zakłada rewitalizację parku szpitalnego i tym samym stworzenie odpowiednich warunków do rekonwalescencji pacjentów poprzez kontakt z naturą. Park mógłby stać się atrakcyjnym miejscem wyciszenia i odpoczynku. Zadanie ma również na celu usprawnienie szlaku komunikacyjnego poprzez stworzenie alternatywnej drogi wyjazdowej od strony ul. Powstańców Warszawskich. Utworzenie alternatywnej bramy wyjazdowej pozwoliłoby na udrożnienie wyjazdu, co bezpośrednio przekłada się na poprawę bezpieczeństwa i ograniczenie emisji spalin podczas oczekiwania na wyjazd. Beneficjentami usprawnień oprócz pacjentów, będą również ich opiekunowie i osoby odwiedzające oraz pracownicy, dostawcy i interesanci. W trosce o dobro pacjentów należy obok zaplecza medycznego, skupić się również na infrastrukturze, która ma ogromny wpływ na komfort pacjentów i personelu medycznego.

EKO-URAZÓWKA, czyli ekologiczny park i bezpieczny wyjazd ze Szpitala.

Wyniki i listę zadań, które trafią do realizacji poznamy do 11 października 2023. W V edycji MBO do rozdysponowania jest 5 mln złotych, w tym 3,5 mln na zadania w puli EKO oraz 1,5 mln zł na zadania w puli REGIO. W ramach puli EKO o głosy mieszkańców będzie walczyć 31 zadań na łączną kwotę 17.949.107 złotych.

Mieszkańcy będą mogli również wybierać zadania w puli REGIO wśród poszczególnych podregionów:

  • Powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki oraz miasto na prawach powiatu Bielsko-Biała – 11 zadań o łącznej wartości 966.249 zł.
  • Powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński oraz miasta na prawach powiatu: Katowice, Mysłowice, Tychy – 20 zadań na łączną kwotę 1 337.956 zł.
  • Powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory – 13 zadań na łączną kwotę 930.606 zł.
  • Powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice – 9 zadań na łączną kwotę 685.330 zł.
  • Miasta na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze – 10 zadań o łącznej wartości 726.340 zł.
  • Powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski oraz miasto na prawach powiatu Częstochowa – 9 zadań o łącznej wartości 842.860 zł.
  • Powiaty: będziński, zawierciański oraz miasta na prawach powiatu Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec – 10 zadań na łączną kwotę 754.180 zł.

Lista zadań dopuszczonych do głosowania w dniach 19.08-12.09.2023.

Stacjonarna punkty głosowania.

Więcej informacji na temat Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Udostępnij artykuł