Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoOtwarto drugi budynek CUS przy ul. Kusocińskiego 4

Otwarto drugi budynek CUS przy ul. Kusocińskiego 4

Dodano: 03.07.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

W piątek, 29 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie drugiego świeżo wyremontowanego budynku Centrum Usług Społecznych, który mieści się przy ul. Kusocińskiego 4. To inwestycja, dzięki której organizacje pozarządowe działające na terenie miasta mogą bezpłatnie wynajmować biura oraz pomieszczenia na spotkania biznesowe czy konferencje, a mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnego, specjalistycznego poradnictwa.

Z początkiem maja do dyspozycji mieszkańców został oddany pierwszy budynek Centrum Usług Społecznych przy ul. Żwirki 23, w którym regularnie odbywają się spotkania ludzi zrzeszonych w organizacjach i stowarzyszeniach, którzy chcą aktywnie działać na rzecz naszego miasta. W piątek, 29 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie drugiego budynku CUS przy ul. Kusocińskiego 4. Po kompleksowym remoncie budynek ten zmienił się nie do poznania zwłaszcza wewnątrz. Warunki, jakie CUS zapewnia piekarskim organizacjom i stowarzyszeniom, są niewątpliwie na miarę XXI wieku.

W uroczystym otwarciu nowego budynku udział wzięli: Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, Zastępca Prezydenta Krzysztof Turzański, Dyrektor MOPR Maciej Gazda, dyrektorzy miejskich instytucji edukacyjnych i kulturalnych, piekarscy duchowni oraz radni Rady Miasta Piekary Śląskie: Helena Warczok, Czesław Wymysło, Maciej Czempiel i Tadeusz Wieczorek.

W CUS w Brzezinach Śląskich mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in z: oferty kulturalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej (Filia nr 5), pomocy asystenta rodziny oraz asystenta osoby niepełnosprawnej. W budynku wsparcie znajdą również seniorzy działający w Klubie Seniora, dzieci i młodzież w Klubie Integracyjnym. Dla mieszkańców Piekar Śląskich w nowym budynku dostępne będzie także poradnictwo i wsparcie osób niepełnosprawnych w dostępie do świadczeń PFRON oraz w zakresie korzystania z ulg i uprawnień, poradnictwo specjalistyczne w tym m.in.: prawne, psychologiczne, pedagogiczne, w zakresie uzależnień, przemocy, jak i wsparcie socjalne.

Do dyspozycji organizacji, stowarzyszeń i innych podmiotów działających na rzecz mieszkańców miasta udostępnione zostały następujące pomieszczenia:

  • sala konferencyjna – 2A/2B (przeznaczona dla 80 do 100 osób), z możliwością podziału i udostępnienia jednej z dwóch części, wyposażona w rzutniki i ekrany naścienne;
  • 2 aneksy kuchenne wyposażone w sprzęty kuchenne (kuchenka, zmywarka lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny), jak i zastawę stołową.
  • sala spotkań (przeznaczona dla 10 do 20 osób);
  • 8 pomieszczeń biurowych – udostępniane na wyłączność podmiotom, z którymi zawarte zostaną stosowne umowy – są wyposażone w szafy, regały oraz biurka z krzesłami obrotowymi
  • powierzchnia magazynowa w piwnicach obiektu.

W nowym budynku przy ul. Kusocińskiego swoją siedzibę (biuro na wyłączność) mogą mieć organizacje pożytku publicznego, stowarzyszenia, fundacje, które w ramach działalności realizują zadania w zakresie reintegracji społecznej lub zawodowej oraz przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu osób i rodzin. Organizacje te mogą w tym miejscu odbierać korespondencję, prowadzić swoje biuro, korzystać ze wsparcia urzędników oraz organizować spotkania.

Z pomieszczeń konferencyjnych mogą bezpłatnie korzystać także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz podmiotów o działalności pożytku publicznego z siedzibą w Piekarach Śląskich oraz grupy inicjatywne podejmujące kroki do utworzenia organizacji, a także podmioty realizujące przedsięwzięcia związanych z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu, reintegracją społeczną i zawodową lub innymi działaniami na rzecz miasta i mieszkańców Piekar Śląskich.

Rezerwacji sali już wkrótce będzie można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej: TUTAJ.

Film instruktażowy zamieszczamy poniżej:

Centrum Usług Społecznych przy ul. Kusocińskiego 4 czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 18:00.

KONTAKT:

Centrum Usług Społecznych w Piekarach Śląskich
Budynek I – ul. Kusocińskiego 4
41-940 Piekary Śląskie
tel: 509 518 791
e-mail: biuro@mopr.piekary.pl

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter