Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPiekarnia Inicjatyw zakończyła produkcję maseczek

Piekarnia Inicjatyw zakończyła produkcję maseczek

Dodano: 21.05.2020 Autor: Wojciech Maćkowski

W dniu dzisiejszym Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj podziękowała przedstawicielom Piekarni Inicjatyw w osobach panów Piotra Kaszuby, Michała Muszalika i Stanisława Dacy, za dotychczasowe działania związane z produkcją oraz dostarczaniem maseczek i przyłbic medycznych.

– W akcję było włączonych około 100 osób. Nie mieliśmy żadnego doświadczenia, ale zapał był ogromny. Kiedy pojawiały się problemy, np. brak materiałów – szybko udawało się je rozwiązać dzięki zaangażowaniu wielu osób – twierdzą przedstawiciele Piekarni Inicjatyw.

Od 19 marca, kiedy to rozpoczęto działania, wykonano blisko 10.000 maseczek i ponad 500 przyłbic ochronnych zabezpieczających przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ze wsparcia Piekarni Inicjatyw skorzystało ponad 40 instytucji działających na terenie Piekar Śląskich.

– W imieniu władz samorządowych chciałabym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które miały wkład w produkcję i dystrybucję środków zabezpieczających. Działania te pokazują, że mieszkańcy naszego miasta potrafią się zjednoczyć i działać wspólnie w realizacji ważnego celu, którym jest ochrona ludzkiego zdrowia. Mam też nadzieję, że Wasz wielki zapał uda się wykorzystać, także przy innych akcjach – powiedziała Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

#Piekaryszyją

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter